Kozieradka (zioła dla zdrowia i nie tylko)

Oglądasz wersję archiwalną wątku "Kozieradka (zioła dla zdrowia i nie tylko)" z forum links.budo.net.pl/


Strona 1 z 21, 2

Soren - 30 Lipiec 2008, 23:42

Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
Wyczytalem na forach internetowych ze u osób ćwiczących i trzymających dietę znacznie wspomaga przybieranie na masie (rzecz jasna mięśniowej) powodując efekt anaboliczny. To normalne ziółko, dostępne w aptekach zielarskich i sklepach z ziołami. Możecie poczytać o innych zastosowaniach na wikipedii bo wspomaga leczenie wielu chorób, moze nie jakichś poważnych ale działanie ma bardzo dobre. Jedyny minus to... smrodek tak niestety jest, że przez jedznie kozieradki pot i mocz (mocz to akurat pół biedy) zaczynają mieć zapach curry lub troche ostrzejszy.
Tyle w skrócie i chciałbym zapytać czy coś takiego jest możliwe? Tzn to ze takie małe zdrowe ziółko pomaga w budowaniu masy przy jedzeniu 3 razy na dzień po dawce?
PS. podobno u kobiet powiększa piersi

greggor - 31 Lipiec 2008, 12:51

Stosowałem własnoręcznie sporządzony preparat na bazie kozieradki. W skład wchodziło bodajże dziewięć różnych ziół, przepis zaczerpnąłem z pewnej strony internetowej. Wszystkie zioła zmieliłem i wymieszałem. Raz dziennie brałem tego dwie łyżki i zaparzałem w termosie i to była dzienna porcja - jakieś cztery szklanki wypijane w ciągu dnia. Smak miało paskudny, ale szło się przyzwyczaić.

Po co to brałem? Nie chodziłem i nie chodzę na siłownię, po prostu chciałem przybrać na masie, gdyż zawsze byłem chudy - 65kg przy 180cm wzrostu. Poza tym codziennie dojeżdżałem do pracy na rowerze - 15km do roboty i 15km do domu i chciałem się jakoś wzmocnić.
Efekt był taki, że w stosunkowo krótkim czasie moja waga skoczyła z 65kg na 85kg, przy czym nie stałem sie otyły. Nie wiem ile w tym zasługi kozieradki a ile zbiegu okoliczności i zmian w organiźmie związanych z wiekiem, wiem natomiast, że kozieradka od zawsze była stosowana w medycynie ludowej w rekonwalescencji osób wycieńczonych, wygłodzonych i po przebytych chorobach. Była także stosowana jako dodatek do pasz w celu tuczenia zwierząt hodowlanych.

Niestety, zażywając kozieradkę człowiek zaczyna śmierdzieć, śmierdzą również wszystkie noszone ubrania, od bielizny do wierzchniego okrycia, śmierdzi również pościel, w której się śpi. Czuć to z daleka. Przestałem to zażywać, kiedy ludzie w pracy, w sklepie, czy w innych miejscach zaczęli się na mnie dziwnie patrzeć i wymieniać między sobą komentarze przyciszonymi głosami.
Jeżeli komuś nie przeszkadza smrodek - polecam.

Soren - 31 Lipiec 2008, 14:07

Po jakim czasie? Bo to ważne skoro mam smierdzieć troche mnie strach bierze i widzę, ze będę się musiał porządnie zastanowić.

Perun Srogi - 31 Lipiec 2008, 14:18

z drugiej strony chyba takie ilosci jakie zazywaliscie to nie przesada?? picie naparu 3 razy dziennie?? nei wystarczy naprzyklad herbatka co drugi dzien?? i bedzie mniej smierdziec??

pzdr

novocaine - 1 Sierpień 2008, 09:52

Cytat: odżywcze, przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów, regulujące wypróżnienia, pobudzające regenerację wszystkich tkanek, aktywujące hemopoezę (kozieradka to naturalny aktywator procesów wytwarzania krwinek), mlekopędne, moczopędne, przeciwalergiczne, anaboliczne. Obniża poziom glukozy we krwi zwiększajęc jej przenikanie do komórek, podobnie jak insulina.
Wodno-alkoholowe wyciągi z kozieradki pobudzają miogenezę (rozwój tkanki mięśniowej), wzrost tkanki mięśniowej, chrzęstnej, kostnej i łącznej właściwej. Saponiny sterydowe kozieradki są prekursorami w syntezie horomonów sterydowych o działaniu anabolicznym (estrogeny, dehydroepiandrosteron, testosteron). Kozieradka zwiększa syntezę kortykosteroidów w nadnerczach. Zwiększa retencję azotu w ustroju, pobudza syntezę białek, dostarcza związki aminowe i aminokwasy, które mogą być wykorzystane w procesach anabolicznych (asymilacji). W wielu krajach kozieradka uważana jest za skuteczny afrodyzjak.
Lecytyna i inne fosfolipidy zawarte w kozieradce działają psychotonicznie i pobudzająco na motorykę mięśni. Wodno-alkoholowe przetwory z kozieradki zwiększają wydolność fizyczną (o 30-60%, zależnie od diety) i psychiczną (nawet o 80%).
http://luskiewnik.strefa.pl/farmakologia/trigonella.html

niech smierdzi. ja zamawiam zapas na caly rok

greggor - 1 Sierpień 2008, 10:54

Po jakim czasie? Trudno mi obecnie powiedzieć dokładnie, ale powiem w ten sposób - po zmieleniu wszystkich składników w odpowiednich proporcjach wszystkiego wyszło mi tyle, że zapełniłem tym puszkę o objętosci 1litra, w której to przechowywałem. Brałem tego dwie łyżki dziennie. Zanim zapas z puszki się wyczerpał, efekty już były. Szacuję, że efekt powinien być widoczny po miesiącu.

jerz - 1 Sierpień 2008, 10:59

Rzeczywiście brzmi to mega zachęcająco zastanawiam się nad kapsami herbapolu .

puent - 1 Sierpień 2008, 11:04

yyy.... jak dla mnie to lekka ściema,gdyby kozieradka była faktycznie taka bombastic fantastic to by była w kazdej odrzywce chyba.Nie problem zniszczyć jej ewentualny,nieprzyjemny zapach

Soren - 1 Sierpień 2008, 11:08

Chyba wypróbuję. Znalazłem jeszcze w tabletkach (chociaż myslę ze wywar będzie lepiej przyswajalny), porównam ceny i za jakiś czas napiszę o efektach. Smród przeżyję - zawsze byłem aspołeczny

greggor - 1 Sierpień 2008, 11:09

Powiedz mi, jak zniszczyć ten zapach, a zacznę zażywać to znowu.

Z kozieradką to nie jest żadna ściema, po prostu mało ludzi o tym wie a ci którzy wiedzą, rezygnują z zażywania ze względu na smród. Poza tym może też być tak, że jak nie zażywasz megahipersuperzajebistej odżywki tylko kozieradkę, to możesz byc postrzegany jako burak

crejzy - 1 Sierpień 2008, 12:39

Cytat: ...Dzięki odpowiedniej metodyce treningu oraz właściwemu postępowaniu dietetycznemu i suplementacyjnemu kulturysta dąży do tego, aby więcej budować niż tracić. Takie zjawisko zwane jest wzmożonym anabolizmem lub dodatnim bilansem azotowym.
Azot jest pierwiastkiem charaktery-stycznym dla białek. Jeżeli więc organizm zatrzymuje więcej azotu niż wydala, oznacza to, ze buduje on więcej białek, które są podstawą składu mięśni. W jaki sposób wysiłek pobudza anabolizm? Wszystko zaczyna się od... katabolizmu! Obciążenie wysiłkiem powoduje znaczną utratę białek. W okresie powysiłkowym organizm stara się nadrobić stratę i wtedy (oprócz odbudowy) tworzy pewną nadbudowę, która ma za zadanie zabezpieczyć organizm na wypadek kolejnego podobnego przeciążenia. Efekt nadbudowy elementów biologicznych nazywany jest nadkompensacją.
Aby mogło dojść do nadkompensa-cji białek, anabolizm musi ulec wzmożeniu. Organizm posługuje się wtedy "arsenałem" substancji anabo-licznych, najczęściej hormonalnych: testosteronem, somatotropiną, insuliną i wreszcie adrenaliną, Logika pokazuje, że gdybyśmy chcieli wspomóc ten proces z zewnątrz, najeży podać któryś z wymienionych horrfenów lub cały ich kompleks. I tak jest w rzeczywistości, bo po podaniu hormonów anabolicznych ulega nasileniu proces gromadzenia białek. Gdyby jednak było to tak zupełnie proste, to mistrzami sportu zostaliby ci, którzy wstrzyknęli w siebie więcej hormonów. Problem w tym, że anabolizm i katabolizm to dwa nierozłączne pro- cesy. Przebiegają one zawsze równoległe, a kwestią jest odpowiedni akcent w danym momencie - szali raz na jedną, a raz na drugą strone. Nawet podczas wysiłku zdobywa przewagę raz anabolizm, drugi raz ka-tabolizm, ale w ogólnym rozrachunku utrata białka jest większa niż jego gromadzenie. Po wysiłku ta równowaga
wygląda podobnie, a ogólny bilans wychodzi na korzyść nadkompensacji białek.
Co dzieje się, gdy podajemy nadmiar anabolików? Otóż organizm zawsze dąży do optymalizacji podobnych procesów. Z jednej strony nasila on produkcję własnych substancji ka-tabolicznych, z drugiej zaś uruchamia mechanizmy zmniejszające czułość tkanek na podane w nadmiarze ana-boliki, I to jest przyczyna, dla której efekt podawania anabolików jest krótkotrwały, w zasadzie ograniczony do czasu ich stosowania. Nierozsądne koksowanie nie dość, że nie prowadzi z czasem do poprawy formy, to jeszcze może działać odwrotnie.. Organizm staje się bowiem nieczuły na anaboliki, a dominację osiągają własne substancje kataboliczne, masa mięśniowa spada.
Myślenie przede wszystkim!

Jeżeli chcemy ingerować w procesy metaboliczne, możemy robić to inaczej, używając substancji określanych mianem "mediatorów kompromisu". Optymalizują one pracę silnych hormonów poprzez eksponowanie ich cech pozytywnych i ukrywanie cech negatywnych. Po prostu działają one lekko anabolicznie oraz - lekko anty-katabolicznie. Nasilają nieznacznie anabolizm, ale - nie rozregulowują gospodarki hormonalnej. Są nieszkodliwe, a nawet zbawienne dla zdrowia i noszą nazwę ADAPTOGENÓW.
Organizm posiada zdolność tworzenia podobnych substancji. Sztandarowym autoadaptogenem jest hormon DHEA. Zdrowy człowiek wytwarza wystarczającą jego ilość dla optymalizacji procesów metabolicznych, natomiast organizm wyczynowca, traktowany nadmiernym wysiłkiem, już nie nadąża z produkcją. Wewnątrzustrojową pulę DHEA obniża podawanie hormonów ana-bolicznych. Gdyby kulturyści-koksia-rze o tym wiedzieli, zaczynaliby od DHEA, a nie od testosteronu, oczywi-
ście po konsultacji z lekarzem specjalistą.
DHEA, mimo że nie jest szkodliwy, ma dwie wady. Po pierwsze jest dostępny jedynie z przemytu, a po drugie umieszczony został (niestety!) na liście antydopingowej i jest prawnie zabroniony.
Łaskawa przyroda Okazuje się, że natura może nam to wszystko wynagrodzić. Oferuje ona obfitość substancji działających identycznie jak DHEA. Substancje takie występują bowiem w wielu surowcach zielarskich, a nawet w niektórych produktach spożywczych. Znajdują się one przeważnie w roślinach bogatych w tzw. frakcję lipidowo-ste-rolową. Pod względem biogenetycz-nym substancje takie są najczęściej terpenoidami lub flawonoidami. Właściwości adaptogenne warunkuje szczególna struktura przestrzenna cząsteczek. Najczęściej wymienianymi w literaturze roślinami zawierającymi substancje adaptogenne to: żeń-szeń, ełenterokok, aralia, leuza, różeniec, cytryniec, kolcowój, jam, juka, agawa, witania, palma sabadylowa i śliwa afrykańska.
Wszystkie tu wymienione rośliny są egzotyczne. Przemysł farmaceutyczny oferuje szeroką gamę preparatów opartych o ekstrakty z takich surowców. Niestety, większość z nich nie jest dopuszczona do obrotu w naszym kraju. Legalnie możemy nabywać przede wszystkim preparaty żeń--szenia, które już dawno potwierdziły swoją skuteczność we wspomaganiu wysiłkU; Działają one zarówno anabolicznie jaki i ergogenicznie. Poprawiają więc masę i siłę mięśni, a także podnoszą wytrzymałość.
Roślinna okazja
Tym, którzy decydują się na wspomaganie żeń-szeniem doradzam zaufać szwajcarskiej jakości i wybrać preparat Ginsana, Działanie wspomagające Ginsaiiy jest dobrze udokumentowane naukowo oraz potwier-dzone praktycznie.
Mało znanym a wartym polecenia jest preparat Poldanen. Jest to wyciąg z kory śliwy afrykańskiej, który bez problemu możecie nabyć w każdej aptece.
Najpopularniejszym, stosowanym w sporcie, preparatem "z przemytu" jest amerykański Male Factor. Jego działanie anaboliczne potwierdzano wielokrotnie w praktyce. Jest on jednak trudno dostępny w kraju, a miesięczna kuracja kosztuje około 200 zł.
Równie popularny jest preparat Schizandra, zawierający wyciąg z cytryńca. Jednak i on jest drogi oraz rzadko osiągalny. Wartą promowania jest wiedza, że niemal podobne jak cytryniec właściwości posiada nasz ostropest, z którego robi się dostępny w każdej aptece Sylimarol.
W tak zwanym imporcie walizkowym pojawia się wiele produktów opartych o surowce adaptogenne. Naj-popularniejsze z nich to: Sterols Com-plex, Smilax, Saw Palmeto, Wild Yam, Yucca i Ashwaguanta. Wszystkie one są skuteczne i nieszkodliwe. Jeżeli uda Warn się je nabyć, z powodzeniem możecie stosować zamiast koksu.
Z kolei rodzimymi preparatami o podobnym składzie chemicznym są: Peposterol, Połdanen i Prosterol. Zawierają kompleksy ciał czynnych frakcji lipidowo-sterolowej. Ich właściwym kierunkiem działania jest leczenie przerostu gruczołu krokowego, Z powodzeniem jednak można wykorzystywać je również we wspomaganiu wysiłku.
Tu jeszczą jedna ważna uwaga! Zarówno preparaty z importu jak i krajowe skutecznie łagodzą niektóre skutki uboczne stosowania sterydów, takie jak: łysienie, łojotok (trądzik), przerost prostaty, przerost gruczołów sutkowych (ginekomastia). Także nawet "zbłąkani koksownicy", którzy nie wierzą w anaboliczną moc preparatów ziołowych, powinni sięgnąć po nie dla poprawy zdrowia.
Istnieje pewna ciekawa substancja wykazująca cechy adaptogenne - oktakosanol. Na pewnym odcinku oddziaływań biochemicznych oktakosanol funkcjonuje tak samo jak sterydy anaboliczne. Jego skuteczność potwierdzono, wspomagając wysiłek amerykańskich marines. Oktakosanol poprawiał wytrzymałość, siłę i masę mięśni. Najpopularniejszym stosowanym w sporcie preparatem oktakosanolu jest Wheal Germ Oil firmy Nuli-viquest.
Zupełnie świeżą sprawą jest odkrycie substancji adaptogennych w ziarnach soi. Substancje te należą chemicznie do grupy izoflawonów. Najbardziej aktualne doniesienia potwierdzają wysoką skuteczność izoflawonów dla profilaktyki zdrowotnej i wspomagania wysiłku. Produkty sojowe są tanie, powszechne i łatwo dostępne. Na krajowym rynku pojawiła się seria produktów sojowych mianowanych na zawartość izoflawonów. Zabieg mianowania daje pewność, że substancje aktywne zawsze występują w produkcie w stałej określonej ilości.
Domowy "anabolik" Jak widać pakiet surowców naturalnych o działaniu anabolizującym jest pokaźny. Publikację tę warto byłoby zakończyć jakimś wnioskiem i wskazać, które z ziół będą najefektywniejsze dla wspomagania treningu kulturystycznego. Po przeczytaniu "tony" fachowej literatury nabrałem przekonania, że najskuteczniejsze z ziół "anabolicznych" to: jam, witania, leuza i soja.
Niestety, z wymienionych roślin jedynie soja jest u nas ogólnie dostępna. Inne to egzotyka i - przemyt. W substancję działającą identycznie jak wspomniany wcześniej hormon DHEA obfituje jam. Preparaty jaina pojawiają się czasem (z przemytu) pod różnymi nazwami. Jeżeli na etykiecie pojawia się słowo Dioscorea, to właśnie jest jam.
A teraz budująca wiadomość. Nie martwcie się, jeżeli nie zdobędziecie preparatu jamu. Tę samą substancję czynną zawiera popularna kozieradka. Nabędziecie ją bez problemu niemal w każdej zielarni i sami sporządzicie znakomity preparat wspomagający
Kozieradkę można nabyć w postaci drobno zmielonego proszku, grubo mielonego proszku lub całych ziarenek. Najlepiej będzie, gdy uda Warn się zdobyć subtelny drobnoziarnisty proszek. W innych przypadkach trzeba ba ją zmielić w zwykłym młynku do kawy i wymieszać z niewielką ilością oliwy z oliwek tak, aby powstała gęsta pasta. Pastę umieszczamy w szczelnie zakręconym słoiku i odstawiamy na tydzień. Potem należy zawartość słoika wymieszać z miodem. Jeżeli użyliście lOOg kozieradki, należy dodać 100 g płynnego miodu. Wszystko to uzupełniamy jedną łyżką stołową lecytyny instant i dobrze mieszamy, aż do uzyskania dość gęstej pasty. Dodatek lecytyny jest niezwykle istotny, ponieważ substancje czynne kozieradki będą wtedy o wiele lepiej przyswajane. Przyswajanie wzrasta nawet pięciokrotnie. Znakomitą lecytynę instant produkuje firma Sportatut.
Sporządzony samodzielnie preparat zażywamy w następujący sposób: 2 łyżeczki od herbaty rano i 2 łyżeczki wieczorem w trakcie lub po posiłku, popijając minimum l szklanką jakiegoś napoju.
Przy wspomaganiu ziołami "anabolicznymi" warto pamiętać o pewnym fakcie. Mianowicie substancje adaptogenne znacząco wzmagają działanie kreatyny! Najlepsze efekty poprawy siły i masy mięśni można uzyskać stosując jednocześnie kreatynę i zioła...

Źródła nie podaje bo cenzura jest.

jerz - 1 Sierpień 2008, 13:20

Zajebisty artykuł.

novocaine - 1 Sierpień 2008, 14:26

a zebyscie nie mysleli, ze kulturysci i sportowcy nie mysla o ziolach. ostatnio w przemysle high end to wlasnie badania nad ziolami sa na czasie.
http://www.t-nation.com/productInfo.do?id=2262627

SoS - 1 Sierpień 2008, 14:32

Sztormujemy apteki!!!

piotrekde1 - 1 Sierpień 2008, 14:39

i sklepy zielarskie

crejzy - 1 Sierpień 2008, 14:49

SARSAPARILLA (smilax) - http://www.jiaogulan.pl/sarsaparilla.html
Jam (Dioscorea Villosa) - http://www.jelinowski.pl/apteka.php?productid=252

http://allegro.pl/item394499598_olimp_tribusteron_90_testosteron_wyzszy_o_40_.html (działa jak zioła - podnosi naturalnie poziom testosteronu, a nie syntetycznie jak ssa).

Isao - 1 Sierpień 2008, 15:08

uh... czyżbyśmy odkryli przełomowego chwasta? Poczytam więcej potem, ale póki co wygląda ciekawie ;]

jerz - 1 Sierpień 2008, 15:08

Kupiłem niestety było tylko w ziarnach. Za tydzień wyjmuję ze słoika i zaczynam suplementację.

crejzy - 1 Sierpień 2008, 16:20

Ja po wakacjach ruszam z cyklem na jamie albo smilaxie (nie będę śmierdzieć).

SoS - 1 Sierpień 2008, 16:21

jak długie cykle planujecie? miesięczne?

greggor - 1 Sierpień 2008, 16:33

Koledzy, jeżeli mogę, mała rada:

Jak ktoś chciałby poeksperymentować z kozieradką czy innymi ziołami, to nie kupujcie żadnych gotowych preparatów, bo na pewno przepłacicie. Idźcie do sklepu zielarskiego, takiego odpowiednika Herbapolu z dawnych lat (nie wiem, czy to jeszcze istnieje pod starą nazwą, u mnie w każdym razie taki sklep jest). Tam są sprzedawane zioła w papierowych opakowaniach po 50 lub 100g. Różne i raczej tanie, a w porównaniu do cen różnych odżywek ogromnie tanie.

I poczytajcie stronę, do której linka podał novocaine, czyli luskiewnika. Ja stamtąd zaczerpnąłem przepis na preparat z koziearadki i u mnie to zadziałało jak przypuszczam. Nie przyjmujcie jednak bezkrytycznie wszystkich przepisów na różne mikstury tam zamieszczone, bo nie wiadomo, czy facet jest badaczem, czy też zbieraczem różnych niesprawdzonych ciekawostek. Wielokrotnie zapytywałem go o to, ale moje maile pozostawały bez odpowiedzi.

SoS - 1 Sierpień 2008, 16:36

Koledzy, jeżeli mogę, mała rada:

Jak ktoś chciałby poeksperymentować z kozieradką czy innymi ziołami, to nie kupujcie żadnych gotowych preparatów, bo na pewno przepłacicie. Idźcie do sklepu zielarskiego, takiego odpowiednika Herbapolu z dawnych lat (nie wiem, czy to jeszcze istnieje pod starą nazwą, u mnie w każdym razie taki sklep jest). Tam są sprzedawane zioła w papierowych opakowaniach po 50 lub 100g. Różne i raczej tanie, a w porównaniu do cen różnych odżywek ogromnie tanie.

I poczytajcie stronę, do której linka podał novocaine, czyli luskiewnika. Ja stamtąd zaczerpnąłem przepis na preparat z koziearadki i u mnie to zadziałało jak przypuszczam. Nie przyjmujcie jednak bezkrytycznie wszystkich przepisów na różne mikstury tam zamieszczone, bo nie wiadomo, czy facet jest badaczem, czy też zbieraczem różnych niesprawdzonych ciekawostek. Wielokrotnie zapytywałem go o to, ale moje maile pozostawały bez odpowiedzi.
SARSAPARILLA (smilax) - http://www.jiaogulan.pl/sarsaparilla.html
Jam (Dioscorea Villosa) - http://www.jelinowski.pl/apteka.php?productid=252

crejzy - 1 Sierpień 2008, 16:51

Trzeba jeszcze sprawdzić czy te preparaty które podałem nie podchodzą pod prohormony.

crejzy - 1 Sierpień 2008, 17:39

Sorry za post pod postem - nie mogę edytować.
Obryłem trochę neta, nigdzie nie piszą że "ziółka" to prohormony.

Cytat:
Tribulus terrestris

To trudno dostępne w Polsce zioło to afrodyzjak oraz środek poprawiający sprawność fizyczną i seksualną. Związek o nazwie "tribulus" pobudza wytwarzanie testosteronu sprzyjającego rozwojowi masy i siły mięśniowej oraz lepszemu spalaniu tkanki tłuszczowej. Jest to udokumentowane wieloma badaniami naukowymi, które potwierdzają podwyższenie poziomu testosteronu poprzez stymulowanie przysadki mózgowej do większej produkcji hormonu lutenizującego. Wysoki poziom tego hormonu wysyła sygnał do jąder, powodując zwiększenie wytwarzania testosteronu w organizmie mężczyzny. Wszystkim wiadomo, że posiadanie wyższego poziomu testosteronu prowadzi do większej syntezy białka, większej siły i lepszych wyników anabolicznych. Mimo działania takiego jak sterydy anaboliczne, nie powoduje skutków ubocznych i jest dozwolony w sporcie. Roślina ta, stosowana z powodzeniem od lat przez bułgarskich ciężarowców, wchodzi w skład wielu suplementów dla sportowców i kulturystów, oddziaływujących w kierunku zwiększenia siły i masy mięśniowej. - Dostępna w postaci suplementów.

Palacz - 1 Sierpień 2008, 19:30

A właśnie zamówiłem kreatynę i hmb, teraz dojdą jeszcze ziółka

novocaine - 1 Sierpień 2008, 19:39

kurcze, szykuja sie spore zakupy w polsce
trzeba teraz zrobic liste dobrych ziolek...

Perun Srogi - 1 Sierpień 2008, 21:37

a ktos powie jak to zarzywa? z tej stronki ktora podal novo wynika ze trzeba zakupic szereg nowych ziol alkohol miod zeby sporzacic dobry napar,no i nie powiedziane jak to dawkowac i tak dalej, w jakich ilosciach spozywac??

pzdr

novocaine - 1 Sierpień 2008, 21:47

a ktos powie jak to zarzywa? z tej stronki ktora podal novo wynika ze trzeba zakupic szereg nowych ziol alkohol miod zeby sporzacic dobry napar,no i nie powiedziane jak to dawkowac i tak dalej, w jakich ilosciach spozywac??

pzdr
z linka, ktorego wkleilem:

Odwar - Decoctum Trigonellae: 3 łyżki nasion mielonych zalać 2 szklankami wody, gotować 5 minut, odstawić pod przykryciem na 30 minut, przecedzić. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance. W razie schorzeń układu oddechowego i pokarmowego przyjmować 4-6 razy dziennie po 100 ml. Taki odwar używa sie także do okładów, płukanek, lewatywy, irygacji i przemywania.

jak zwykla herbatka.

zreszta, to z miodem i alkoholem nie takie skomplikowane. ot wodke i miod w sklepie kupic.

Perun Srogi - 1 Sierpień 2008, 22:07

no jeszcze zywokost 1 porcje korzenia, i szereg innych ziol ktorych istnienia nawet nie przypuszczalem a mam pytanie czy zarzywajac taki odwar co drugi dzien to sie mija z celem?? poporstu nie chce smierdziec.... az tak bardzo

pzdr

crejzy - 1 Sierpień 2008, 22:10

Raczej nie ma sensu takie dawkowanie, jak nie chcesz śmierdzieć to kup se smilaxa.

ry-you - 1 Sierpień 2008, 22:16

kupuje to jutro nie ma bata:) wydaje mi sie ze najwygodniejszy bedzie wyciag wodno-alkoholowy. Miod ladnie to zakonserwuje takze moze stac pare dni i podjadasz lyzeczkami nei musisz sie pierdolic z parzeniem. Zobaczymy jak to bedzie dzialac:)

greggor - 1 Sierpień 2008, 22:46

Jeszcze raz ja.

Strona luskiewnika ewoluuje, że tak powiem, w każdym razie ja to mam wydrukowane i u mnie było tak:

1. Nasienie kozieradki - 3cz.
2. Nasienie wiesiołka - 1cz.
3. Korzeń mniszka - 1cz.
4. Kwiat arniki - 1cz.
5. Plecha morszczynu lub listownicy - 1cz.
6. Owoc keli (aminka) - 3cz.
7. Ziele nostrzyka - 1cz.

Składniki zmieszać. U mnie było - zmielić i zmieszać. Według przepisu było, że jedną łyżkę mieszanki zalać jedną szkalnką wody, zagotować, odstawić na 30 minut, przecedzić i pić.

To oczywiście bzdura - ZIÓŁ SIĘ NIE GOTUJE. Zioła parzy się na granicy temperatury wrzenia wody. Jest to kłopotliwe, bo trzeba pilnować tego, aby się nie zagotowało, dlatego ja preferuję parzenie w termosie stosując przegotowaną, lekko ostudzoną wodę. No i u mnie było dwie łyżki na termos litrowy.

Jak skończyła mi się porcja i miałem już przygotowaną drugą, to ze względu na smród postanowiłem przerobić to na nalewkę alkoholową: zioła macerowane w 70% etanolu (TO WAŻNE, ŻADNA WÓDKA ANI ŻADEN SPIRYTUS), potem miód plus jajka. Było smaczniejsze, mniej kłopotliwe w przygotowaniu, ale smród nadal był. No i była obawa w zakresie prowadzenia samochodu. Zrezygnowałem.

Jak ktoś będzie stosował ten preparat, to niech nie przejmuje się, że brak jakiegoś składnika - to nadal będzie działać, bo bazą jest kozieradka. Najprostszą metodą jej zażywania jest posypanie łyżeczką mielonej kozieradki kromki chleba posmarowanej miodem lub dżemem - nie smakuje wtedy paskudnie a i przygotowanie tego jest błyskawiczne.

Natura daje nam dużo - można wiele wartościowych rzeczy kupić tanio a jeszcze więcej zebrać własnoręcznie przy minimum łatwej do zdobycia wiedzy.

I ludzie, na miły Bóg. popracujcie trochę nad ortografią

Epyon - 1 Sierpień 2008, 23:28

brzmi ciekawie ta cala Kozieradka chyba sam sproboje
na wakacje mozna troche posmierdziec... hehe
gorzej potem jak mnie wywala z zajec ...
do tych ktorzy juz to testowali kiedys...ten zapach jest naprawde az TAK uciazliwy? i jak dlugo sie utrzymuje po zaprzestaniu 'terapi Kozieradkowej' ?

@greggor
idzie jeszcze jakies latwe i smacze polaczenie na chlebie zrobic... ale nie z miodem bo ja go nie toleruje [w sensie nie lubie...choc od biedy jak nic w zastepstwo sie dobrego nie znajdzie...]

greggor - 1 Sierpień 2008, 23:39

Zapach jest uciążliwy, po ostatniej aplikacji kozieradki czuć to jeszcze kilka dni.

A czystą kozieradkę możesz zażywać z czymkolwiek, co według Ciebie zabije jej uciążliwy, gorzki smak - miód, dżem, cukier czy cokolwiek

Soren - 1 Sierpień 2008, 23:41

Widze ze niezłe odkrycie tu zarzuciłem . Ja mam nasionka (opakowania po 50g) natomiast znalazłem tabletki po 13zł ale wychodzi mniej dawek i dużo większa cena chociaż moze by mniejszy smrodek bo coś w tych tabletkach jest jeszcze.

Epyon - 2 Sierpień 2008, 00:13

wogole jak ten zapach sie objawia...czy cala skora intensywnie smierdzi czy tylko pot/mocz...
czy jak sie dobrze wykapie wyperfumuje wyantyperspiruje i nie wiadomo co jeszcze to jak pojde do laski to mnie nie wywali po 3minutach bo nie bedzie mogla juz wytrzymac ?

Soren - 2 Sierpień 2008, 10:26

Ciężko zeby całą skóra nie śmierdziała skoro jest cała pokryta potem, choć byś tego nie widział to i tak zawsze (w pewnej temperaturze) będzie tam pot więc musiałbyś się faktycznie dobrze wyantyprespirować są w aptekach takie mieszanki kozieradki które zmniejszają ten smród, rzadko się je da znaleźć ale jednak

Epyon - 2 Sierpień 2008, 10:41

Ciężko zeby całą skóra nie śmierdziała skoro jest cała pokryta potem, choć byś tego nie widział to i tak zawsze (w pewnej temperaturze) będzie tam pot więc musiałbyś się faktycznie dobrze wyantyprespirować są w aptekach takie mieszanki kozieradki które zmniejszają ten smród, rzadko się je da znaleźć ale jednak
no wiem ;p ale zakladalem ze sie dokladnie doszoruje i pytam czy nadal zapach bedzie az TAK intensywny...bo z gory wiedzialem ze calkowicie nie zniknie choc mozliwe ze troche zle to ubralem w slowa i mogles mnie zrozumiec nie tak jakbym chcial
...u mnie na wiosce zapewne nie bedzie cudownej mieszanki 'nie smierdzacej'
zrobie sobie dziurki w uszach i zamiast kolczykow bede nosil 2 choinki

napewno pomoze

crejzy - 2 Sierpień 2008, 12:13

Nie lepiej zamiast mieszać kilka tych ziół zrobić to jak napisałem na 2 stronie?
Cytat:
Kozieradkę można nabyć w postaci drobno zmielonego proszku, grubo mielonego proszku lub całych ziarenek. Najlepiej będzie, gdy uda Warn się zdobyć subtelny drobnoziarnisty proszek. W innych przypadkach trzeba ba ją zmielić w zwykłym młynku do kawy i wymieszać z niewielką ilością oliwy z oliwek tak, aby powstała gęsta pasta. Pastę umieszczamy w szczelnie zakręconym słoiku i odstawiamy na tydzień. Potem należy zawartość słoika wymieszać z miodem. Jeżeli użyliście lOOg kozieradki, należy dodać 100 g płynnego miodu. Wszystko to uzupełniamy jedną łyżką stołową lecytyny instant i dobrze mieszamy, aż do uzyskania dość gęstej pasty. Dodatek lecytyny jest niezwykle istotny, ponieważ substancje czynne kozieradki będą wtedy o wiele lepiej przyswajane. Przyswajanie wzrasta nawet pięciokrotnie. Znakomitą lecytynę instant produkuje firma Sportatut.
Sporządzony samodzielnie preparat zażywamy w następujący sposób: 2 łyżeczki od herbaty rano i 2 łyżeczki wieczorem w trakcie lub po posiłku, popijając minimum l szklanką jakiegoś napoju.
Przy wspomaganiu ziołami "anabolicznymi" warto pamiętać o pewnym fakcie. Mianowicie substancje adaptogenne znacząco wzmagają działanie kreatyny! Najlepsze efekty poprawy siły i masy mięśni można uzyskać stosując jednocześnie kreatynę i zioła...
- SFD

Będziecie jebać carry.

Soren - 2 Sierpień 2008, 13:42

Hmm będzie mocno intensywny ale owszem da sie go zmniejszyć. Rozmawiałem z ludźmi którzy próbowali kozieradki i mówią ze przez kompilację z jakimiś ziółkami się udawało (żebym to ja pamiętał nazwy) albo po prostu psikać się ostro pachnidłami... w tej sytuacji ja wybieram smrodek a dziewczyna przeżyje bo sama mi kozieradkę pokazała

Isao - 2 Sierpień 2008, 15:32

Heh, czyli w sumie co do sposobu podania to każdy zarzucił inny... gotowanie, parzenie, albo nawet jechane na surowo z mielonymi ziarnami... trzeba będzie popatrzeć w aptekach, albo kupić w postaci supla...

Perun Srogi - 2 Sierpień 2008, 18:23

a ja mam pytanie czy propolis ma jakies pozytywne działanie stricte pod budowe miesnia, i tak dalej?? (moze wogle podwiesic temat o ziolach w silowni, SW i tak dalej jako ze ten temat jest coraz bardziej na czasie )

pzdr

Soren - 2 Sierpień 2008, 23:48

hmm nie słyszałem nic na ten temat, sam stosuje go od dawna ale zewnętrznie lub ew na gardło z alkoholem ale nie słszałem o jego działaniu na miesnie i metabolizm

RIP - 3 Sierpień 2008, 00:24

kocimiętka...

hm..

Isao - 3 Sierpień 2008, 14:51

/.../
pzdr

yyy, propolis to chyba na zatoki, gardło, albo zranienia... nie słyszałem nigdy, żeby miał jakięs inne działanie. mój brat używa regularnie i w dużych ilościach i nic

ssj7 - 3 Sierpień 2008, 19:46

widzę, że wszyscy się ziołami zainteresowali . Rozumiem, że chcecie dzięki nim masy nabrać? Podobno MACA (Lepidium meyenii) działa anabolicznie. Nie wiem, czy można podawać tu linki do obcych stron, więc wpiszcie "MACA" w wyszukiwarce i poczytajcie - w teorii to super zioło . Ja biorę od kilku miechów i regeneracja jest o wiele szybsza, testosteron dopala nieźle, ale masa stale ta sama (tylko że ja w ogóle nie ćwiczę siłowo). A na opakowaniu mojego żeń szenia jest napisane, że nasila działanie hormonów sterydowych No i biorę pyłek pszczeli. Czasami do tego dochodzi PADMA 28 i wiesiołek. Łączę to wszystko i powoli staję się tym króliczkiem z reklamy Energizer'a

PS.: Jeśli ktoś chce, to mogę podać jakiej firmy MACA jest najlepsza, testowałem już trochę tego zioła. Działa już po 5 dniach, nawet w małej dawce 300 mg dziennie (przynajmniej ja odczułem jej działanie), ale to adaptogen, więc każdy może mieć inne odczucia, albo nawet nic nie poczuć. Mimo wszystko uważam, że warto spróbować, a nuż zrobi z Was klony Boba Sappa?

crejzy - 3 Sierpień 2008, 20:12

PS.: Jeśli ktoś chce, to mogę podać jakiej firmy MACA jest najlepsza, testowałem już trochę tego zioła.

Jeżeli ktoś chce?
Stary dawaj nazwę.

////////////

Co znalazłem w www

Cytat: ja jadlem mace firmy Now Foods wiadomo jaka maja jakosc produkty tej firmy ,kapsy sa ze standaryzowanym ekstraktem korzenia macy a nie sproszkowana roslina (herbapol i inne polskie****ostwa).Za 100kaps zaplacilem 28 zl kupilem 2 opakowania ,jadlem po 4 na dzien czyli 50 dni + do tego kozieradke pilem z miodem .Efekty byly jak male dawki metaxu.Sen o niebo lepszy wstawalem wypoczety potencja za***ista sila i masa widocznie poszla do gory (mialem lekki zastoj).Chcecie to sie smiejcie i niewierzcie .Pozdro

User z SFD

novocaine - 3 Sierpień 2008, 20:13

lista rosnie.. trzeba bedzie sie decydowac, co wybrac...

SoS - 3 Sierpień 2008, 20:58

ssj7 może wpadłeś na jakiś pomysł aby pszczeli pyłek dobrze smakował? Wprawdzie się przyzwycziałem do smaku ale a nuż widelec
Nie wiem jak może ci dopalać testosteron bo w tym wieku masz go wystarczająco dużo

crejzy - 3 Sierpień 2008, 21:12

Cytat: Tribulus Terrestris
Jest afrodyzjakiem stosowanym od wieków w medycynie ludowej. Preparat stanowi wyciąg z rośliny Puncturevine, znanej także jako Tribulus Terrestris. Stymuluje bezpośrednio przysadkę mózgową do większej produkcji hormonu lutenizującego, który działa na jądra pobudzając je do syntezy własnego testosteronu. Wysoki poziom tego hormonu zapewnia szybki rozwój tkanki mięśniowej z jednoczesną redukcją tkanki tłuszczowej. Stosowanie preparatu u mężczyzn powoduje zwiększenie popędu seksualnego, zwiększenia masy i siły mięśniowej, stabilizację ciśnienia tętniczego oraz poprawę funkcji narządów wewnętrznych. U kobiet poprzez stymulację wydzielania estradiolu redukuje tkankę tłuszczową, zwiększa libido oraz reguluje owulację. Jest to najsilniejsza naturalna formuła anaboliczna.
Podobno najmocniejsze zioło.
Niezalecane <18 lat.
Cytat:
Maca zawiera podobne składniki do tribulusa - saponiny steroidowe.
Ma jednak znacznie mniej referencji (badań potwierdzających skuteczność działania) od tribulusa. Podstawowy problem tkwi jednak w jkości surowca, z jakiego wytwarza się preparaty rynkowe. Preparaty, dostępne na naszym rybku wutwarzane są ze słabego surowca... Nie jest to nawet wyciąg, a jedynie sproszkowany korzeń. Do tego nie mianowany na zawartść substancji aktywnych, co oznacza, że nie wiadomo, ile składników aktywnych zawiera kapsułka. Radzę pozostać przy tribulusie, bo jego preparaty wytwarzane są z mianowanych ekstraktów, i zawsze wiadomo, ile saponin jest w kapsułce.

-SFD

//////////////

Apropo zobaczcie co w składzie ma animal pak.

Cytat: # Optymizatory osiągów:

* Arginina: 2 g
* Żeń-szeń syberyjski: 2 g
* Żeń-szeń orientalny: 250 mg
* Smilax officinalis: 500 mg
* Protogen A: 200 mcg
* Inozyna: 500 mg
* Pirydoksyna alfa-ketoglutaran: 20 mg
* Karnityna: 25 mg
* Pikolinian chromu: 50 mcg
* Koenzym A: 20 mg
* Koenzym B12: 10 mg
* Fosfotidylcholina: 200 mg
* Kwas para-aminobenzoesowy: 400 mg
* Siara: 25 mg
* Wątroba argentyńska: 3,9 g
* Chrząstka rekina: 1 g
* Kompleks cholinowy: 1,2 g
* Bioflawonoidy: 1 g

A co do listy , to ja na pierwszy cykl planuje wziąść:

Jabczan
Zma
HMB
Animal Pak
Smilax (niekoniecznie - nie wiem czy polecany dla osób poniżej 18 lat)
Żeń-Szeń

ssj7 - 3 Sierpień 2008, 21:23

ssj7 może wpadłeś na jakiś pomysł aby pszczeli pyłek dobrze smakował? Wprawdzie się przyzwycziałem do smaku ale a nuż widelec

jak go wsuwasz? Są różne przepisy. Ja rano 3 łyżeczki wsypuję do letniej wody (możesz dodawać łychę miodu np. gryczanego - mniam) i wypijam to wieczorem, 30 minut przed kolacją. U mnie się sprawdza.

A co do teścia - zdziwiłbyś się jak połączenie MACA + żeń szeń potrafi podkręcić U mnie najlepiej sprawdziła się MACA firmy AZ Medica (niebieskie opakowanie wychodzi najekonomiczniej - 400 mg + witaminki). Now'a testowałem, kiepski, choć tani i duża dawka (500 mg i 100 kapsów w pojemniku). Podobno mają w USA swoje plantacje MACY, ale MACA z Peru a ta ze Stanów to 2 różne roślinki. AZ Medica ma licencję na tą oryginalną i TO CZUĆ. Choć najpierw możecie przetestować tą z NOW'a i porównać. Może będziecie mieć inne reflexje.

Acha, ta z AZ Medica ma 80 kapsów za 37 zł, dawkowanie - 2 dziennie. NOW 100 kapsów na 25 zł, też 2 dziennie.

I znalazłem coś, jak komuś się chce czytać i nie lubi szukać w googlach to proszę:

MACA

ZASTOSOWANIE
Maca jest rośliną o właściwościach adaptogennych, czyli - jej działanie dostosuje się do indywidualnych potrzeb każdego organizmu w zależności od wieku oraz płci osoby, która jej używa. Istnieją doniesienia stwierdzające, że stałe zażywanie maki pomaga w leczeniu schorzeń polegających na osłabieniu jakiegoś organu, np. osłabieniu wzroku, czy powolnej utraty słuchu. Zażywanie maki przeciwdziała bezsenności i osteoporozie - w wielu przypadkach eliminuje jej skutki. Stosowanie maki zaleca się też w okresie starczym. Posiada też działanie przeciwartretyczne. W wielu szpitalach aplikuje się ją jako środek przeciw ogólnemu wyniszczeniu organizmu chorym na AIDS. W celach użytkowych stosuje się świeże lub sproszkowane korzenie maca, jak również maceracje z korzeni sporządzone. W medycynie ludowej preparaty maca stosowane są bardzo często z różnych wskazań, a głównie z powodu właściwości odżywczych, ze względu na dużą zawartość pełnowartościowego białka, aminokwasów egzogennych, witamin, minerałów i steroli, szczególnie w stanach niedożywienia, wzrostu, ciąży, laktacji, a także w celu zwiększenia płodności u ludzi i zwierząt domowych i hodowlanych (za co odpowiedzialne mogą być glukozynolaty i izotiocyjaniany). Są także stosowane jako środek immunostymulujący, wspomagający leczenie grużlicy oraz raka żołądka. Maca uważana jest też za środek wspomagający pamięć i zdolność uczenia się. Innym zastosowaniem tego surowca może okazać się wykorzystanie jako środka energizującego, wspomagającego wytrzymałość i budowę masy mięśniowej (aktywność zawatrych w roślinie steroli jest częściowo podobna do działania sterydów anabolicznych), w leczeniu zespołów przewlekłego zmęczenia, jak również nieregularnego miesiączkowania i zaburzeń hormonalnych, a w tym związanych z menopauzą i andropauzą. MACA może być stosowana jako preparat antydepresyjny, oraz pobudzający gojenie się ran. Za aktywność afrodyzjakalną, według niektórych autorów, odpowiedzialny jest obecny w roślinie izotiocyjanian p-metoksybenzylowy. O stosunkowo silnym działaniu bakteriostatycznym i fungistatycznym tej rośliny decyduje zawartość olejków gorczycznych.
Sportowcy wyczynowi powinni zażywać mace ze względu bardzo wysokoprocentową zawartość argininy w jej białku (11g. w 100g. białka - najwyższa z białek do produkcji odżywek) białko soji zawiera około 7g. W 100g. białka, popularne białko serwatki 4g. arginina powoduje zwiększenie siły i masy mięśni, zwiększa szybkość skurczu mięśni ich wydolność i powoduje wydzielanie hormonu wzrostu bez negatywnego wpływu na organizm. Dzięki mace regeneracja organizmu /po treningu/ po wyczerpującym wysiłku jest przyśpieszona. Składniki zawarte w mace chronią mięśnie przed wolno rodnikowym uszkodzeniem. Substancje w niej zawarte NIE SĄ NA LIŚCIE ŚRODKÓW ZAKAZANYCH.

SoS - 3 Sierpień 2008, 21:30

ja 2 łyżki na czczo i 2 łyżki wieczorem przed snem(jak mam treningi to po treningu też), z tym, że najpierw na kilka godzin to odstawiam a dopiero pije żeby się rozpuściło. Kupowałem w sklepie pszczelarskim i tak radzili(i pare innych osób).
Miksowałem z miodem malinowym i lipowym ale gryczanym jeszcze nie, tak czy siak paskudnie z miodem idzie, jak dodawałem soku z cytryny to odrobinę lepiej ale na czczo było ciężko.
Z mlekiem też mi nie podchodzi za bardzo i w sumie do zwykłej wody się przyzwyczaiłem.

ssj7 - 3 Sierpień 2008, 22:14

crejzy, ale MACA działa bardziej wszechstronnie od Tribulusa (ale to tylko moje wrażenie). I nie ma na rynku dostępnych extraktów MACY. Trzymam przed sobą tą firmy NOW i tam, czarno na pomarańczowym, jest napisane: ,,Skład: Sproszkowany korzeń maca (...)" Nie ma extraktów. A MACĘ AZ Medica wyprodukowano na licencji Andean Medicine Centre Ltd czyli bez wątpienia to oryginał rosnący w naturalnym środowisku a nie roślinka hodowana w szklarni w sztucznych warunkach (odczuwalnie różnią się właściwościami). Ale ja nikogo nie namawiam, nie zmuszam, żeby nikt nie mówił że mi AZ płaci za reklamę! Sami musicie experymentować! Ja po prawie pół roku zabawy z różnymi ziołami odkryłem takie, po których czuję się jakbym miał w d**ie wieeelką baterię Energizera! I Wam życzę, żebyście też to poczuli! I to w krótszym czasie. Odnajdźcie swoje Ziołowe El Dorado, sami wyruszcie na poszukiwania pełne przygód!

Jeśli chodzi o żeń szeń, to proponowałbym Ci crejzy standaryzowane extrakty z białego korzenia koreańskiego (np. Naturell) lub czerwonego (np. KRKA - ale jeśli nie masz problemów z nadciśnieniem, bo daje dużego kopa)

Sos, no cóż, musisz jakoś przeboleć smak, nie ma rady

Soren - 4 Sierpień 2008, 00:13

Gdzie można to cudo dostać? I jak to się w ogóle czyta?

Itosu - 4 Sierpień 2008, 10:46

MACA to z tego co wiem poludniowo-amerykanska roslina od wiekow uzywana przez tamtejszych Indian. Moze rzeczywiscie warto w ziola zainwestowac tylko potrzeba tu duzej wiedzy (przynajmniej moim zdaniem) zwlaszcze w tych ktore wplywaja na wydzielanie sie testosteronu. Jak ktos chce miec duzo tescia legalnie niech kupi np. Kretke Ultimate'a albo Universala ciekawe jakby prohormony kopaly w polaczeinu z mono i ziolami

SoS - 4 Sierpień 2008, 10:51

Ciekawe jakby twoja wątroba się czuła po prohormonach

Itosu - 4 Sierpień 2008, 10:55

Ciekawe jakby twoja wątroba się czuła po prohormonach

ja ich nie biore tylko delikatnie podpowiadam ze warto by sprawdzic na jakiej zasadzie te ziola dzialaja. specjalista nie jestem ale biosterol tez jest ziolowy a moim zdaniem w wieku w ktorym kazdy facet ma duzo tescia nie ma co sie faszerowac...

zaorish - 4 Sierpień 2008, 10:55

ile cpunow sie na budo znalazlo

Wookash - 4 Sierpień 2008, 10:59

Jak ktos chce miec duzo tescia legalnie niech kupi np. Kretke Ultimate'a albo Universala

Tak z ciekawości - co ma kreatyna do poziomu testosteronu?

A do tematu - nie chcę oczywiście umniejszać zalet spowodowanych używaniem różnego rodzaju ziół itp.
Jednak wypada ostudzić zapał - większość ziół ma udokumentowane naukowo działanie, jednak nierzadko jest to działanie "kosmetyczne", słabo odczuwalne. Nawet "popularny" tribulus nie podnosi na tyle poziomu testosteronu, żeby odczuć większe zmiany. Oczywiście jego rola zwiększa się wraz z wiekiem sportowca, przy regulacji gospodarki hormonalnej po SSA itp.

Ale mówiąc w skrócie - jestem jak najbardziej za używaniem różnego rodzaju ziół, jednak nie spodziewałbym się olbrzymich efektów. A już na pewno trochę zielska nie zrobi z nas Boba Sappa, jak to określał kolega wyżej

Gdyby było inaczej istnienie dopingu/SAA/prohormontów nie miało by sensu

PZDR

SoS - 4 Sierpień 2008, 11:12

Ciekawe jakby twoja wątroba się czuła po prohormonach

ja ich nie biore tylko delikatnie podpowiadam ze warto by sprawdzic na jakiej zasadzie te ziola dzialaja. specjalista nie jestem ale biosterol tez jest ziolowy a moim zdaniem w wieku w ktorym kazdy facet ma duzo tescia nie ma co sie faszerowac...
exakli.
Co do ziół to np.:
Syrov odkrył właściwości anaboliczne zielska i zapodał to olimpijczykom. Obecnie Alri Bad Ass Mass ma tą substancję(związek?) choć pomimo skutków ubocznych o których mowa niżej twierdzą, że zmodyfikowali tak aby ich nie było... Jak ktoś oglądał Bigger,Stronger,Faster to widać, ze na takie wałki mogą sobie pozwalać.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1028596?dopt=Citation
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1028596

Napewno nie ma co cudów oczekiwać ale te zielska są tanie więc sprawdzić niektóre nic nie zaboli.

jerz - 4 Sierpień 2008, 11:36

[ot]
Coraz mocniej się zastanawiam nad zrobieniem kompleksowych badań krwi.

Choć z drugiej strony czego głowa nie wie tego sercu nie żal
[/ot]

Zmieliłem kozieradke i czekam tydzień. Kupię sobie jakąś kredkę do tego jeśli rzeczywiście poprawia jej działanie.

P.S. Nasiona kozieradki są zajebiście twarde.

Soren - 4 Sierpień 2008, 12:27


P.S. Nasiona kozieradki są zajebiście twarde.
Można kupić już przemielone za 1.65zł w aptece - ja takie mam i ładnie się z nich wywar robi

Ale mówiąc w skrócie - jestem jak najbardziej za używaniem różnego rodzaju ziół, jednak nie spodziewałbym się olbrzymich efektów. A już na pewno trochę zielska nie zrobi z nas Boba Sappa, jak to określał kolega wyżej

Gdyby było inaczej istnienie dopingu/SAA/prohormontów nie miało by sensu

PZDR
święta prawda jednak zioła są bardzo pomocne przy stosowaniu kredki - ja np. łącze mono z kozieradką - poza tym w przerwie między cyklami ułatwiają trzymanie organizmu na stałym poziomie, jednocześnie nie obciążając wątroby (to w sumie nie wszystkie ziółka ale większość)
PS. po 4 dniach kozieradki już śmierdze...

crejzy - 4 Sierpień 2008, 16:44

Ciekawe jakby twoja wątroba się czuła po prohormonach

Ciekawe jak by się kutas czuł.

Zmieliłem kozieradke i czekam tydzień. Kupię sobie jakąś kredkę do tego jeśli rzeczywiście poprawia jej działanie.

Zapodaj ją z miodem i lecytyną (dawałem "przepis")

ry-you - 4 Sierpień 2008, 18:21

Soren bardzo uciazliwy zapach caly czas go czuc czy tylko jak mocno sie spocisz?

ry-you - 4 Sierpień 2008, 22:24

jutro ide do apteki zielarskiej i zpaytam sie tam w jaki sposob mozna pozbyc sie nieprzyjemnego zapachu wydzielanego podczas stosowania kozieradki- moze cos podpowiedza

Epyon - 4 Sierpień 2008, 22:40

jutro ide do apteki zielarskiej i zpaytam sie tam w jaki sposob mozna pozbyc sie nieprzyjemnego zapachu wydzielanego podczas stosowania kozieradki- moze cos podpowiedza

powodzenia...nie zaszkodzi
a moze akurat jakies swoje sposoby fajne maja

Perun Srogi - 4 Sierpień 2008, 22:53

a to mozna w normalnej aptece kupic??
czy trzeba koniecznie w jakichs zielarskich sklepach??

pzdr

Soren - 4 Sierpień 2008, 23:09

Soren bardzo uciazliwy zapach caly czas go czuc czy tylko jak mocno sie spocisz?
ja, od juz 5 dni bardzo słabo go czuje, jednak kiedy spoce się mocno (jak przed chwilą na treningu) to koszulka jedzie bez zarzutu czuć zapach kozieradki, czasem gorszy dziwny dość. Jednak to jak bardzo będziesz wyczuwalny zależy od tempa trawienia kazdego człowieka - jezeli szybko trawisz to spodziewaj się mocniejszego zapachu
Cytat:
a to mozna w normalnej aptece kupic??
czy trzeba koniecznie w jakichs zielarskich sklepach??

pzdr
oczywiście łatwiej będzie trafić na to w zielarskim lub aptece zielarskiej jednak ja dostałem w zwykłej kozieradke

greggor - 4 Sierpień 2008, 23:52

A do tematu - nie chcę oczywiście umniejszać zalet spowodowanych używaniem różnego rodzaju ziół itp.
Jednak wypada ostudzić zapał - większość ziół ma udokumentowane naukowo działanie, jednak nierzadko jest to działanie "kosmetyczne", słabo odczuwalne.

No to pójdź, Kolego, do lasu, znajdź i zjedz naparstnicę lub owoc cisu, pójdź do ogrodu sąsiada lub pobliskiego parku i spożyj dowolną część bielunia dziędzierzawy, upiecz sobie chlebek z żyta zarażonego sporyszem, czy zjedz konwalię a potem nam opowiedz tutaj o wrażeniach i, jeżeli przeżyjesz, opowiedz o "kosmetycznym" działaniu ziół.

To oczywiście nie anaboliki, ale w tym temacie też coś znalazłoby się.

Producenci różnego rodzajów odżywek, suplementów czy innych specyfików przeznaczonych z reguły dla inaczej ambitnej młodzieży lub niedojrzałych dorosłych nie bazują na surowcach naturalnych, bo z punktu widzenia technologii chemicznej, a o tym tutaj rozmawiamy, jest to kłopotliwe. A jak coś z punktu widzenia technologii chemicznej jest kłopotliwe, to należy rozumieć to nie inaczej, jak tak, że po prostu się to nie opłaca.

Inaczej jednak podchodzi do tego na przykład przemysł farmaceutyczny.

W niektórych przypadkach wywar, odwar, napar, czy susz z roślin może być zabójczy, w niektórych wystarczający a w jeszcze innych absolutnie niewystarczający, bo trzeba to odpowiednio "obrobić". Kiedy się to już obrobi, nie wychodzi z tego marketingowa bzdura zupełnie nieszkodliwa dla ludzi i najczęsciej nieskuteczna, ale poważny medykament. Tego sprzedać ot tak już nie można - nie ma spodziewanych zysków, a za to mogą być potencjalne kłopoty.
Za to można wysuszyć i sproszkować na przykład takiego buzdyganka ziemnego, żeń szenia, czy cokowiek innego, dorobić do tego legendę, puścić w rynek i zbierać finansowe plony. Zwykły marketing, nic więcej.

Natomiast skuteczny produkt ziołowy możliwy do przygotowania w warunkach domowych, jako produkt owego marketingu pozbawiony, nie powinien być godny uwagi. O to odpowiednio dbają już producenci, importerzy, czy pośrednicy w handlu parafarmaceutykami.

jerz - 5 Sierpień 2008, 11:47

...

Zapodaj ją z miodem i lecytyną (dawałem "przepis")

Dokładnie. Twoim przepisem sugeruję się w trakcie przygotowywania kuracji. Wydawał mi się najprostszy i najbardziej przekonujący.

novocaine - 5 Sierpień 2008, 12:09

ok, czyli na razie na mojej liscie:

kozieradka
maca

cos jeszcze?

z normalnych supli biore:
bialko
omega3
zma
+ od padziernika*:
Xtend
animal flex

*nowy plan treningowy

h0lender - 5 Sierpień 2008, 17:38

a znacie jakies ziolka wspomagajace wytrzymalosc, regeneracje i nieco pobudzajace metabolizm?

ry-you - 5 Sierpień 2008, 17:39

maca- to mozna normalnie dostac w sklepie zielarskim pod postacia ziolka czy musza byc kapsy?

Soren - 5 Sierpień 2008, 18:53

na metabolizm kozieradka oraz propolis

novocaine - 5 Sierpień 2008, 20:53

a znacie jakies ziolka wspomagajace wytrzymalosc, regeneracje i nieco pobudzajace metabolizm?
bo temat nizej wcale nie jest 3 stronna dyskusja na temat ziol

jet - 5 Sierpień 2008, 20:57

Spoko, może po prostu tak jak ja nie miał pojęcia co to jest kozieradka .

ry-you - 5 Sierpień 2008, 22:14

bylem w zielarskim niestety sprzedawal facet zupelnie nie zorientowany wiec bede musial tam jeszcze podskoczyc jak bede mial chwile wolnego czasu;/ tak pozatym w kazdym z tych przepisow pisze lyzka czy chodzi o lyzke do zupy czy do herbaty?:> i jeszcze jedno jak mialbym sypac kozieradke np na kanapki to jak to dawkowac w ciagu dnia?

Itosu - 5 Sierpień 2008, 22:23

u mnie 15 zeta ale nie biore. mam taka prace ze nie moge capić a szkoda chetnie bym wyprobowal razem z Crea Pure.

xciurekx - 5 Sierpień 2008, 23:38

na regenrneracje polecam rzenszen i melise szczegulnie przed snem na pobudzenie i przyspieszenie metabolizmu guarana ale nie polecam ogolnie o ziolach mozna ksiazki pisac wiec to w wieeelkim skrucie elo

h0lender - 6 Sierpień 2008, 10:51

ok ok byle by nie smierdzialo pZdr

jerz - 6 Sierpień 2008, 12:00

Scalam z kozieradką i dodaje podtytuł do tamtego tematu.

Roboy - 6 Sierpień 2008, 13:04

sluchajcie a gdzie są najtańsze suple? tez bym kupil kozieradke w kapsach i jeszcze glukozamine moze..

ssj7 - 6 Sierpień 2008, 14:10

ry-you ja macę mam tylko w kapsach. Firmy AZ Medica (niebieskie opakowanie) najlepsza.
Słyszałem, że jest w proszku, ale nawet w Wawie nie mogłem takiej znaleźć.

Holender - maca na regenerację i wytrzymałość, żeń szeń na wytrzymałość i dopalenie metabolizmu (ale o jaką wytrzymałość ci chodzi? Jeśli o to, żeby się nie męczyć podczas aerobów to żeń szeń najlepszy)

Soren - 6 Sierpień 2008, 23:59

Ojj panowie.. byłem dziś w zielarskim, znalazłem ciekawy sklepik z poinformowaną sprzedawczynią i zapytałem o macę, a kobieta pokazała od razu 2 wersje: tańszą (samą macę) i droższą (maca + w pierony witamin) a różnica między nimi to 12zł. Mile zaskoczony pytam jak to działa a "jakże poinformowana pani" mówi: to jest dbre dla pana, tak w młodym wieku! To jest taki naturalny steryd! (ja oczywiście ) to dają sportowcom zeby w masę obrastali!
ucieszyłem sie i pewnie w najbliższych dniach wspomogę kozieradkę i mono macą

Perun Srogi - 7 Sierpień 2008, 08:38

a co to ta maca??
zioło jakies?? czy suplement w pigulkach?? :O

pzdr

ssj7 - 7 Sierpień 2008, 10:30

Perun zajrzyj na 4 stronę tam znajdziesz info o macy (w moim poście, takim długim)

Soren ta różnica 12 zł to była między macą w zielonym i niebieskim opakowaniu?! W niebieskim jest w pytę witamin, ale różnica między czystą macą a tamtą to w moim sklepie 0 zł Ciekawe, czy mówimy o tym samym produkcie, może odkryłeś nową Macę, której jeszcze nie próbowałem!

Soren - 7 Sierpień 2008, 17:10

tak tak, jedna była w niebieskim ze zdjęciem typka a druga (chyba) biało-zielona. Opróćz tego, że różnią się składem (witaminy i minerały) to jeszcze firma chyba była inna, więc pewnie stąd ta różnica.

ssj7 - 7 Sierpień 2008, 20:14

to ta sama firma(AZ Medica), mam obie - niebieska ma 10 vitamin + 400 mg sproszkowanej macy w czopku (zalecane max 2 czopy dziennie ), zielona tylko 300 mg bez dodatków (3 czopki dziennie max). Musisz obliczyć co Ci się bardziej opłaca

Najpierw bierz jedną tabletę dziennie, poczekaj tak z 5-7 dni i opisz efekty

jerz - 7 Sierpień 2008, 20:27

Czemu w czopku? Ja nie chcę...

loot - 7 Sierpień 2008, 20:34

gdzie to można dostać w Warszawie?

ssj7 - 7 Sierpień 2008, 21:35

Czemu w czopku? Ja nie chcę...

Bo suplementy dla prawdziwych sportowców są tylko w postaci czopków! SPARTA!!

gdzie to można dostać w Warszawie?

nie mam pojęcia, ale uważaj na sprzedawców - oszołomów. Jeden mi mówił, że nie sprowadzi mi macy, bo to (uwaga!) porządny sklep i nie będzie mi sterydów sprzedawał! Mało klocka nie postawiłem ze śmiechu. Ale Ty możesz nie mieć tyle szczęścia i trafisz na jakiegoś co wezwie policję, bo pomyśli, że o narkotyki wypytujesz

Ogólnie nie jest to popularny supel z tego co zauważyłem, ludzie go nie kupują (nie wiedzą co dobre ) i ciężko w Wawie znaleźć, bo sklepy nie sprowadzają tego dużo U mnie w mieście na ok 10 aptek Maca jest w 2 Ale ja się nie martwię, bo mam już zapasik na pół roku

dobranoc

novocaine - 7 Sierpień 2008, 22:32

Czemu w czopku? Ja nie chcę...
dostaje sie do krwioobiegu szybciej niz tabletki, dlatego masz np polopiryne w czopkach

SoS - 7 Sierpień 2008, 22:37

Czemu w czopku? Ja nie chcę...
dostaje sie do krwioobiegu szybciej niz tabletki, dlatego masz np polopiryne w czopkach
heh ja i tak wole poczekać, mi się nie śpieszy

jerz - 8 Sierpień 2008, 08:52

Dokładnie i chyba nie jestem jedyny bo większość suplementów mimo wszystko jest w tabletkach a nie czopkach

Itosu - 8 Sierpień 2008, 09:20

Tak zapytam laicko. Nie boicie sie po amatorsku laczyc ziol wg wlasnych upodoban na zasadzie wezme polacze sobie kozieradke i mace i bedzie git ?? Bo ja rozumiem ze kupuje cos tam jakiejs dobrej firmy oferujacej suplementy i sklad mam zapewniony przez specjalistow ktorzy przebadali dokladnie jego dzialanie. Z ziolami jest troche inaczej. Przepis na kozieradke to jedno ale radosna tworczosc ze polacze sobie z maca i jeszcze kilkoma innymi i zobacze jak dziala... sam nie wiem. No chyba ze przewrazliwiony jestem

Poza tym zauwazylem ze szerzy sie wiedzmactwo na budo szerzy...

Cytat: ...wypił po kolei zawartość dwu flakoników(...) Mieszanka, za pomocą której poddał pełnej kontroli pracę wszystkich organów ciała, składała się głównie z ciemiężycy, bieluniu, głogu i wilczomlecza. Inne jej składniki nie posiadały nazw w żadnym ludzkim języku. Dla człowieka, który nie był, przyzwyczajony do niej od dziecka, byłaby to śmiertelna trucizna.

Cytat: ...uśmiechnął się krzywo - wiedział, jak wygląda. Po wypiciu mieszanki pokrzyku, tojadu i świetlika twarz nabiera koloru kredy, a źrenice zajmują całe tęczówki.

pewnie kozieradke tez wpierdalal

I na koniec cytat z "Sagi o Budo Warrior" :

Cytat: ...uśmiechnął się krzywo - wiedział, jak cuchnie. Po wypiciu mieszanki kozieradki, miodu, lecytyny i maci

ry-you - 8 Sierpień 2008, 12:02

zabile mnie

puent - 8 Sierpień 2008, 12:22

Staram sie skonsultować kozieradke i reszte ustrojst ze znajoma studentka ogrodnictwa;) Gadałem też z kumpela farmaceutka ale oni tam zielarstwa za wiele nie maja

Itosu - 8 Sierpień 2008, 12:29

Staram sie skonsultować kozieradke i reszte ustrojst ze znajoma studentka ogrodnictwa;)

puent - 8 Sierpień 2008, 12:39

ta-ak?? Nie wiem kto ma mieć pojęcie o ziołach jeśli nie ona:)

jerz - 8 Sierpień 2008, 14:35

Istnieje szansa że ktoś taki jak:
Dietetyk,
Lekarz sportowy (oczywiście nie każdy),
Nawiedzony człowiek który przedtem próbował wszystkiego na sobie i jeszcze zipie choć z tym ostatnim może być różnie w końcu każdy organizm może reagować w różny sposób,
Jakiś specjalizujący się w ziołach botanik ale nie wiem czy będzie wiedział coś o łączeniu ich i oddziaływaniu przez te połączenia na organizm ludzki,
Specjalista od medycyny naturalnej (ale ja bym tam im nie ufał )

puent - 8 Sierpień 2008, 14:59

Dietetyk?? O ziołach? hieh, widocznie znamy innych dietetyków

ssj7 - 8 Sierpień 2008, 15:06

Tak zapytam laicko. Nie boicie sie po amatorsku laczyc ziol wg wlasnych upodoban na zasadzie wezme polacze sobie kozieradke i mace i bedzie git ??

eee...no, przyznam, że zasiałeś ziarno niepewności...teraz dopiero pomyślałem, że przecież nie każdy może zostać szamanem A na mieszaniu ziół też trzeba się znać...Myślisz, że taki mix może wywołać jakieś skutki uboczne? Niech ktoś poszuka badań dotyczących łączenia ziół, bo ja nie mogę czegoś takiego znaleźć...

uluch - 8 Sierpień 2008, 15:17

Itosu fan wiedzmina widze, pozdr!

Po cichu sledze temat, i dokladnie te same niepewnosci mi towarzysza,
wolalbym sie upewnic, co do ewentualnych mieszanek, tym bardziej ze opisywane tu ziola w jakis sposob dzialaja na uklad hormonalny, skoro sa na tyle silne ze sprzyjaja budowaniu tkanki miesniowej. A takiego domowego szamanstwa troche sie obawiam, bo nikt tu do konca nie wie, czy polaczenie tych ziol dziala synergistycznie, czy wrecz przeciwnie koliduje ze soba.

Ambull - 8 Sierpień 2008, 16:06

etnobotanicy moga sie na tym znac

ry-you - 8 Sierpień 2008, 17:55

albo poprostu zielarz;] osoby ktore pracuja w sklepach z ziolami czy tez w aptekach zielarskich

SoS - 8 Sierpień 2008, 18:22

osoby, które pracują w sklepach chcą sprzedać, tyle jeśli chodzi o ich wiarygodność

loot - 8 Sierpień 2008, 19:28

kupiłem dziś mace az mediaca, tylko, że brązową, z dodatkiem selenu.
wziąłem już 2 piguły.
zdam relację, czy klepie

SoS - 8 Sierpień 2008, 19:35

loot officially on roid rage

Perun Srogi - 8 Sierpień 2008, 20:05

w jakiej cenie ta maca mniej wiecej chodzi?? i da sie ja kupic w aptekach lub sklepach ziolowych?? czy trzeba zamawiac przez neta??

pzdr

Soren - 8 Sierpień 2008, 23:37

do 45zł maksymalnie a dostępna robi się coraz bardziej. Jak tylko wszedłem do "ziołowego" to od razu mi się rzuciła w oczy i dostałem nawet gazetkę o macy.. ja jutro po swoją idę, podstawową, bez witamin za 30 albo 32zł

loot - 9 Sierpień 2008, 13:13

ja kupiłem w aptece za 42 złote 80 tab.

Perun Srogi - 9 Sierpień 2008, 13:42

a ja mam jeszcze pytanie odnosnie kozieradki, robie sobie taka herbatke z kozieradki (1 plaska lyzeczka ,a kubek i zalewam minimalnie ostudzonym wrzatkiem), czy te fusy wypada zjadac czy wystarczy sam plyn

PS
dzis zrobilem sobie napar z kozieradki z dodatkiem herbaty z brzozy ( zakupilem paczke na litwie) i ku mojemu zdziwieniu sam poprawia aczkolwiek nadal czuc mocno kozieradke

pzdr

SoS - 11 Sierpień 2008, 08:13

kava to tak sobie do treningu ale fajne sklepy

jerz - 11 Sierpień 2008, 08:48

Właśnie zerknąłem na skład Universal Storm i ku memu zdziwieniu na ostatnim miejscu jest wymieniony ekstrakt z kozieradki.

Ambull - 11 Sierpień 2008, 12:23

kava to tak sobie do treningu ale fajne sklepy

byla w suplu i to nie jednym juz ja zaowazylem tylko pisza jako cayanne (pieprz metyski) a nie kava, goku i kratom tez byaja jak wczoraj ststowalem

sami nie wiecie co w tych suplach za ziola wcinacie

jerz - 11 Sierpień 2008, 12:33

A co nas to obchodzi byle by działały

Ambull - 12 Sierpień 2008, 02:05

Cytat: Gotu Kola Ginko
Chem&Pol Co

Preparat Gotu Kola Ginkgo jest efektem starannego doboru dwóch dobrze znanych roślin leczniczych: Gotu Kola i Ginkgo Biloba należących do bioregulatorów. Ginkgo Biloba wzmacnia unikalne właściwości Gotu Kola powodując powstanie w jednym preparacie kompleksu substancji czynnych o unikalnym zakresie działania. Regeneruje. zapobiega wielu chorobom. poprawia kondycję fizyczną i psychiczną.

Uroda: redukuje cellulit. hamuje powstawanie zmarszczek. wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie. zapobiega procesom starzenia
Witalność: wzmaga witalność organizmu. działa antydepresyjnie. poprawia nastrój. usuwa objawy znużenia i zmęczenia psychicznego
Intelekt: wzmacnia koncentrację i pamięć. zwiększa możliwości przyswajania informacji. usprawnia krążenie i polepsza ukrwienie mózgu

Chem&Pol Co "Gotu Kola Ginko"
Opakowanie:30 tabletek, Cena: 25 zł.
http://www.medigo.pl/zdrowie/index.php

http://www.smartshop.pl/advanced_search_result.php?keywords=gotu

jak kogos interesuja jeszcze ziola to mozecie obadac http://www.smartshop.pl/advanced_search_result.php?keywords=muira

ich sa tysiace ja teraz Tribullusa planuje

SoS - 12 Sierpień 2008, 10:34

kava to tak sobie do treningu ale fajne sklepy

byla w suplu i to nie jednym juz ja zaowazylem tylko pisza jako cayanne (pieprz metyski) a nie kava, goku i kratom tez byaja jak wczoraj ststowalem

sami nie wiecie co w tych suplach za ziola wcinacie
co innego jak jest składnikiem a co innego jak wcina się samo

Isao - 12 Sierpień 2008, 12:07

Będę miał zamiar spróbować kozieradki, ale mam dylemat- na oku mam Olimp Tribusteron w kapslach- wygodnie i szybko, nie trzeba się chrzanić z herbatkami, niczym wioskowy szaman, cena ok 60-70zł za 120 kapsli (1-2 dziennie).

Alternatywą jest coś z zielarskiego, sproszkowane nasiona jak mówicie- pytanie jakie są ceny takich cudów, czy wyjdzie dużo taniej niż kapsułki i jak z efektywnością. Wreszcie, czy stosowanie kapsli zmniejsza nieprzyjemny zapach?
Jak macie jakieś konkretne preparaty do polecenia to walcie śmiało.

crejzy - 12 Sierpień 2008, 17:53

Weź olimpa 90.

Ps. Czemu Tribusteron ma śmierdzieć?
Nigdzie nie mówią o takim działaniu ubocznym.

Perun Srogi - 12 Sierpień 2008, 17:55

kozieradka kosztowala mnie 2.80 za 50 gram
kupilem 100 gram wiec wynioslo mnie 5.60, i byly elegancko sprozkowane

pzdr

Dr Prozac - 12 Sierpień 2008, 18:40

Z tego co czytam to Tribulus Terrestris zawiera harminę która jest MAOi.
Proponuje poczytac zanim zacnziecie to brac. Choć zawartość może być znikoma.

Ambull - 12 Sierpień 2008, 19:04

nie trzeba się chrzanić z herbatkami, niczym wioskowy szaman.
o stary jak zrobienie i picie naparu albo bombki to dla Ciebie pierdolenie to faktycznie kupuj kapsolki zero "pierdolenia" dawkowanie jest i lux cacy, a napary zostaw wioskowym szamanom.

Dzieki Dr.

a to mozliwe dobre efekty picia
Cytat: Gokshura jego tradycyjne zażywanie prowadzi do: • oczyszczenia nerek • pobudza jej funkcję • usuwa kamienie nerkowe • wzmacnia nerki • usuwa kamienie z pęcherzyka żółciowego Przeciwdziała: • impotencji • seksualnym chorobom •bólom z obszaru moczowego • otyłość • zapaleniu pęcherzyka • obrzękom • zapaleniu nerek • rwie kulszowej • niepłodność • cukrzycy •chorobom serca •
http://www.omega.win.pl/i19.html

Isao - 12 Sierpień 2008, 20:50

Dr Prozac---> to chyba tylko zaleta

Ambull---> jak bierzesz x odżywek i każdą musisz rozpuścić/sproszkować/zaparzyć/wymieszać/przygotować to mi się już nie chce. Oprócz treningów i supli jest jeszcze gotowanie, zakupy, uczelnia, sprzątanie, imprezy i czasu brak po prostu
Jak mnie względy finansowe zmuszą to przerzucę się na herbatki, póki co chyba zainwestuję w kapsle olimpu 90 :/ xD
Ogólnie jak tylko mogę to wybieram kapsle, poza tym może właśnie efekt brzydkiego zapachu potu będzie słabszy. No i ten smak kozieradki, omijasz zabawę z miodem i robienie koktajli, żeby tylko dało się to wypić xD

Dr Prozac - 12 Sierpień 2008, 21:00

Dr Prozac---> to chyba tylko zaleta

Ze nie można spożywać produktów bogatych w tyraminę, czyli mięsa czerwonego, serów, czekolady, alkoholu, niektórych ryb?

novocaine - 12 Sierpień 2008, 21:51

Dr Prozac---> to chyba tylko zaleta

Ze nie można spożywać produktów bogatych w tyraminę, czyli mięsa czerwonego, niektórych ryb?
zdecydowanie wada!!

Dr Prozac - 12 Sierpień 2008, 22:10

Tzn można ale w bardzo małych ilościach - to zwyczajnie niebezpieczne.
Tylko nie wiadomo jak bardzo to ziółko działa jako MAOI.
To, ze zawiera harmine wydaje sie potwierdzone, ale czy w takich ilościach zeby sie tym przejmować przy rozsądnej suplementacji to nie wiem.

Podejrzewam ze nie trzeba sie zbytnio przejmować, ale warto o tym pamietac zanim zacznie sie eksperymenty oraz zrobić jakis research.

Cytat: Tribulus terrestris L.
Minor alkaloid; along with other b-carbolines i.e. Harman and Harmol.
Gill & Raszeja 1971 and Lutomski & Nowicka 1968 and Lutomski et al. 1967.
Along with vasicine, harman and other bases
Culvenor 1973 p. 438 cited Borkowski & Lutomski 1960
Trace amounts in seeds.
Festi & Samorini 1997 cited Lutomski & Nowicka 1968
Reported in whole plant and seeds. In local central Texas specimens, it appears to mostly be present in the roots. (Appleseed)
Za to wydaje sie, że Harmina u ludzi ma raczej krótki okres półtrwania (ok 3 godzin)

Isao - 12 Sierpień 2008, 22:43

Dr Prozac---> przeczytałem coś o właściwościach psychoaktywnych i antydepresyjnych
ekhm, ale ok, to nie knajpa ;]

Soren - 12 Sierpień 2008, 23:11

ja po kozieradce w tabletkach, mma, siłowni i mono w tydzień zrobiłem kilogram - może 2 - bez podchodzenia wodą i otłuszczania a jestem strasznym ektomorfikiem (ten co słabo przybiera na masie, mogłem się pomylić w nazewnictwie) jestem z tego zadowolony, bo teraz zamiast kozieradki próbuję mace (dziś zacząłem) i tylko czekam na efekty... a spodziewam się ich oczywiście nie na taką skalę jakbym wziął jakiegoś xpanda czy innego megamassa. Jednak takie koszta i minimalny nakład własny przekonują mnie do mojej metody bardziej niż do całego stacka supli za ponad 100zł

Dr Prozac - 13 Sierpień 2008, 13:01

Dr Prozac---> przeczytałem coś o właściwościach psychoaktywnych i antydepresyjnych
ekhm, ale ok, to nie knajpa ;]
Heheh Odnośnie właściwości psychoaktywnych to srednio raczej - MAOI używają w celu wzmocnienia niektórych substancji (moze to byc niebezpieczne) lub umożliwienia doustnego spożycia niektórych substancji które byłyby normalnie przez monoaminooksydazę rozkładane (np DMT). Odnośnie działania antydepresyjnego, to są znacznie lepsze i mniej kłopotliwe leki tego typu. O ile sie orientuje raczej sie już tego nie stosuje.

A odnosnie suplementacji Tribulus Terrestris, to czego sie używa? Nasion?

Isao - 13 Sierpień 2008, 15:25

Tabletek

"Wchodzi w skład licznych suplementów. Stosowany jest zarówno w formie sproszkowanego owocu (lub ziela) jak i ekstraktu standaryzowanego na zawartość saponin (20, 40%)."

Z tego co pamiętam z zielarskich wykładów ziele to zarówno liście jak i łodygi.

Ambull - 13 Sierpień 2008, 15:56

napar z owocow robisz

ssj7 - 17 Sierpień 2008, 10:49


Smilax (niekoniecznie - nie wiem czy polecany dla osób poniżej 18 lat)

crejzy a w jakiej formie to bierzesz(herbatka, proszek)? Poczytałem o tym i widzę, że fajne to jest

crejzy - 17 Sierpień 2008, 16:05

Nie biorę.

SoS - 17 Sierpień 2008, 21:34

Mam pytanko:
Jak smakuje maca?(sproszkowana) oraz ile tego do naparu sypać? płaską łyżeczkę?

Soren - 17 Sierpień 2008, 22:02

a gdzie dostałeś sproszkowaną? Niestety mam tylko w tabletkach tania nie jest

SoS - 17 Sierpień 2008, 22:02

smartshop.pl

Isao - 18 Sierpień 2008, 09:15

Dobra, kupiłem Tribulusa. Widzę, że więcej osób zaczęło przygodę z ziółkami, niedługo powinna nam się tu zzrobić fajna burza mózgów polegająca na porównaniu tych wszystkich syfów i opisywaniu wrażeń

ssj7 - 18 Sierpień 2008, 20:23

ja mogę powiedzieć jak smakuje Maca w proszku, bo ja ją wysypuję na łyżkę z tych kapsów (w otoczce jest 5 środków barwiących a ma tylko 2 kolory ): czysta ma smak słodkawy, trochę się lepi (ciężko z czopków się wysypuje) a ta z witaminami jest słona, jak chrupki z serem (fuj) i sypka jest jak piasek.

SoS - 18 Sierpień 2008, 21:06

ja mogę powiedzieć jak smakuje Maca w proszku, bo ja ją wysypuję na łyżkę z tych kapsów (w otoczce jest 5 środków barwiących a ma tylko 2 kolory ): czysta ma smak słodkawy, trochę się lepi (ciężko z czopków się wysypuje) a ta z witaminami jest słona, jak chrupki z serem (fuj) i sypka jest jak piasek.
nie moge hhehhe
a zaparzasz to jak herbatke czy mieszasz jak np. białko z źródlaną, niezagotowaną?

Ambull - 18 Sierpień 2008, 23:50

pisz jak robisz tribulusa, sam go planuje ale nie wiem jak najlepiej jest robic Dr. Prozac nie wiesz moze jak to zalewac zeby sie dobrze aktywowalo?

Soren - 19 Sierpień 2008, 09:22

a jak w ogóle ten tribulus działa? Wiem tylko ze to booster testosteronu. Nie jest to za mocne? Zawsze krzywo patrzyłem na środki o działaniu hormonalnym...

Isao - 19 Sierpień 2008, 09:54

a jak w ogóle ten tribulus działa? Wiem tylko ze to booster testosteronu. Nie jest to za mocne? Zawsze krzywo patrzyłem na środki o działaniu hormonalnym...

Możesz napisać gdzie kupiłeś kozieradkę w kapslach?

Tribulus
" Substancje bioaktywne zawarte w ekstrakcie z Tribulus Terrestris mają udokumentowane działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, immunostymulujące, jak również przeciwnowotworowe i obniżające poziom cholesterolu we krwi. Preparat wpływa na równowagę hormonalną ustroju, nie zakłócając przy tym fizjologicznych mechanizmów regulacji homonalnej. Nie jest to preparat hormonalny, ale substancje w nim zawarte (głównie mają tu wpływ saponiny), powodują znaczące podniesienie poziomu testosteronu u mężczyzn, a estradiolu u kobiet, nie podwyższając jednak ich poziomu poza wartości fizjologiczne. OLIMP TRIBUSTERON 90 wykazuje ogólne działanie wzmacniające i stymulujące - zwiększają się i witalność organizmu, aktywują procesy anaboliczne, zwiększają aktywność ruchową i wytrzymałość organizmu. Wykazuje także działanie afrodyzyjne i zwiększa popęd seksualny, znosząc wszelkie objawy dysfunkcji seksualnych."

crejzy - 19 Sierpień 2008, 15:01

Tribusteron?
>21

SoS - 19 Sierpień 2008, 16:31

Teraz tylko czekać aż przyjedzie moja maca

Soren - 19 Sierpień 2008, 20:12

a jak w ogóle ten tribulus działa? Wiem tylko ze to booster testosteronu. Nie jest to za mocne? Zawsze krzywo patrzyłem na środki o działaniu hormonalnym...

Możesz napisać gdzie kupiłeś kozieradkę w kapslach?
ja osobiście w Krzeszowicach w aptece zielarskiej powinno być w kazdej lub w każdym zielarskim a jak nie to poproś żeby sprowadzili, powinni to zrobić szybko.

Isao - 20 Sierpień 2008, 09:31

Soren---> thx, poszukam więc w aptekach. Tribusteron zacząłem brać wczoraj, zobaczymy jakie będzie działanie ;]

marsman - 20 Sierpień 2008, 13:27

Tribusteron zacząłem brać wczoraj, zobaczymy jakie będzie działanie ;]
działanie w moim przypadku było całkiem zadowalające
wiosną jakiś taki zmęczony bylem, bez energii... postanowilem coś z tym zrobić. chodzilem wczesniej spać ale też wymyśliłem że czymś się wspomogę wybór padł na Tribuactiv B6 Activity taki z cynkiem, magnezem wit B6. tera zjuz dokladnie nie pamietam po jakim czasie itp. ale odczułem sporą poprawę. wolniej się męczyłem, samopoczucie się poprawiło
a teraz znowu jesień, brak slońca, owocków...
tak czytam temat i chyba się na jakieś żiółka skuszę

Soren - 20 Sierpień 2008, 22:11

Naturalna mikstura anaboliczna Mixtura anabolica: nasiona kozieradki - 2 części, nasiona wiesiołka - 1 część, korzeń żywokostu - 1 część, korzeń mydlnicy - 1 część, ziele rdestu ptasiego - 1 część, ziele lebiodki - 2 części, ziele lucerny (lub nasiona soi) - 2 części, plecha morszczynu Fucus lub listownicy Laminaria - 1 cz. Surowce wymieszać, w razie potrzeby przemielić. Na każde pół szklanki mieszanki roślinnej dać 200 ml gorącego alkoholu 40-60% (rozcieńczony spirytus, wódka czysta). Odstawić w zamkniętym słoju na 7-10 dni, przefiltrować. Na każde 100 ml uzyskanego wyciągu ziołowego dać 100 ml miodu, 4 łyżki pyłku kwiatowego, 4 rozgniecione drażetki Vitaralu, 2 żółtka jaja kurzego oraz witaminę E w kroplach (10 ml). Składniki wymieszać bardzo starannie. Zażywać 2 razy dziennie po 3 łyżki. Równocześnie przyjmować odżywkę aminokwasową (np. Salvimulsin MCT 800, ProSobee 1, 2, Proten Plus). Do preparatu można dodać także płynny wyciąg z aloesu (lub sok aloesowy), albo też sok (nalewkę) z babki lub pokrzywy, które działają stumulująco i aktywująco na układ immunologiczny i procesy syntezy białek (na podaną proporcję - 50 ml) oraz procesy hemopoezy (tworzenia krwi).
Mikstura pobudza syntezę białek tkanki łącznej i mięśniowej, zwiększa retencję azotu, przyśpiesza regenerację wszystkich tkanek, działa odżywczo, wzmacniająco i odtruwająco. Składnikami czynnymi są prekursory sterydowe, flawonoidy, sitosterole, aminy, aminokwasy, fosfolipidy, terpenowe i sterolowe aktywatory uwalniania liberyn oraz hormonów sterydowych. Nie wywołuje objawów ubocznych. U kobiet nasila laktację.
tak na wszelki wypadek cytuje z łuskiewnika poza tym jestem pod wrażeniem

Isao - 21 Sierpień 2008, 08:33

Mixtura

ps. a ktoś się śmiał jak pisałem o praktykach szamańskich, w powyższym przepisie brakuje tylko skrzydeł nietoperza i języka żaby

novocaine - 21 Sierpień 2008, 08:49

troche zbyt skomplikowane jak dla mnie

Itosu - 22 Sierpień 2008, 14:01

wiem ze wp to scierwo ale wklejam bo mowia ze 1/10 chinskich ziol zawiera substancje niedozwolone

klik

SoS - 22 Sierpień 2008, 14:21

wp czy onet,discovey czy cokolwiek, żadnego konkretu nie podali... no ale to są media.

ssj7 - 22 Sierpień 2008, 14:53

a zaparzasz to jak herbatke czy mieszasz jak np. białko z źródlaną, niezagotowaną?

no normalnie wsypuję do szklanki z letnią wodą (przegotowaną z czajnika), mieszam i wypijam.

Soren - 8 Wrzesień 2008, 21:14

Zaczynam kurację mixturą anabolensis mam nadzieję, że nie urosną mi dodatkowe ręce czy inne takie...

sally - 8 Wrzesień 2008, 21:26

Zaczynam kurację mixturą anabolensis mam nadzieję, że nie urosną mi dodatkowe ręce czy inne takie...
Tobie nie, ale jak będziesz kiedyś mieć dziecko to może wyjść sam kadłubek

Hiroki - 1 Październik 2008, 13:10

Kupilem sobie ostatnio dwie paczuszki drobno zmielonych nasion kozieradki i jedna paczke w kapsulkach.Wyniki widac bo po tej paczce kapsulek i jednej nasion przybralem jakies 1,5 kilosa w tydzien a z przybieraniem masy u mnie strasznie opornie.
No wlasnie otworzylem dzis druga paczke nasionek i .... nie czuc bylo tego zapachu przypomninajacego ....hmmm...magi (?) i nic nie przeczuwajac zrobilem sobie szlanke naparu.Zaczelo capic jak z chaty masaja ,ale wypilem ten napar.W smaku to bylo obrzydliwe.Wogole nie przypominalo to poprzednich naparow ani w smaku ani w zapachu.Od rana czuje ten smak i co zjem to odrazu wymiotuje. Nasionka jedne i drugie trzymalem z dala od wilgoci itp. rzeczy ktore moglby je w jakis sposob zniszczyc i nie wiem co sie stalo.

ry-you - 1 Październik 2008, 20:11

a te nasionka tej samej firmy?

Hiroki - 1 Październik 2008, 22:12

Tak tej samej.Kupowane w tym samym sklepie.Tak sie zastanawialem czy nie byly czasem splesniale albo co ,ale nic tam zbytnio na nich nie widac zeby cos sie na nich dzialo.

ssj7 - 5 Październik 2008, 20:53

no dobra, mamy już ziółka na zwiększenie masy, poprawę regeneracji i kondycji. A co ze stawami? Ja szukałem w świecie ziół czegoś, co zastąpiłoby w moim menu glukozaminę. Co znalazłem? Parę nazw których nie sposób wymówić:

1 Smilax Officinalis (Sarsaparilla):
(...)Smilax ogranicza pojawienie się degeneracji stawów, reumatyzmu, reumatycznego zapalenia stawów, bólów stawów, astmy, różnych zapaleń (...).

Robi się to cudo w formie herbatki. Firma DIOCHI - ok 29 zł

2 Boswellia serrata/shallaki:
Stosowany jako lek wspomagający w zapaleniach stawów ,wzmacnia prawidłową funkcję stawów.

Firma Himalaya, 100 kapsów (dawka: 3 na dzień)za 49 - 100 zł pod nazwą Shallaki (125 mg extrakt)

Firma Herbacaps 60 kapsów za ok 29 zł Pod nazwą Reumacaps Max (160 mg standaryzowanego kwasu boswellinowego na tabletę)

3 Maytenus ilicifolia
(...)Ograniczają również ryzyko wystąpienia zapalenia stawów, reumatyzmu(...).

Herbatka firmy DIOCHI - ok 29 zł

Pora na matrixy ziołowe, alternatywa dla Animal Flexa:

Boswellia Plus firmy Nature's Sunshine Products za 170 - 200zł:

Skład 1 kapsułki:
Ekstrakty:
Commifora mukul (1:5) - 50 mg
Boswellia serrata (1:3) - 35 mg
Paederia foetida (1:12) - 30 mg
Vitex negundo (1:5) 30 mg
Trigonella foenum-graecum (1:10) - 10 mg
Korzenie:
Withania somnifera - 65 mg
Smilax china - 40 mg
Holarrbena antidysenterica - 30 mg
Mieszanka ziół - 120 mg
Apium graweolens
Berhaavia diffusa
Sida cordifolia
Trachyspermum ammi
Tribulus terrestris
Cyperus rotundus
Tinospora cordifolia

100 kapsów (3 na dzień)

Bodyflex Strong firmy DIOCHI za 138 - 200 zł, 60 kapsów, 4 tablety na dzień, po 10 dniach 2 dziennie:

(...)Zawierają szereg soli, pierwiastków śladowych (wapń, jod, żelazo, fosfor, potas, selen, sód, cynk), witaminy E, C, A, D1, D3, B1, B2, B6, B12, niacynę (B3) i kwas pantotenowy (B5), aminokwasy, aminocukry, nazywane także glukozaminoglukanami (GAG), tryglicerydy, fosfolipidy, sterole i omega-3 kwasy tłuszczowe (EPA, DHA, ETA). Te biologicznie aktywne substancje bardzo skutecznie uśmierzają zapalenia i pozytywnie wpływają na stawy(...)

to te wg mnie te najskuteczniejsze, porównywalne do Animal Flexów i innych glukozamin, zioła.

Ale doświadczenia Hirokiego pokazują, że trzeba uważać. Ważna jest też firma której specyfikami się obżeramy. I tu jest problem: żadna z nich (DIOCHI, NSP, HIMALAYA) nie jest mi znana. A w aptekach też nikt o nich nie słyszał. Co nie znaczy, że są do @#$%^, bo farmaceuci też nie muszą się na wszystkim znać (pozdrowienia dla kolesia, który nie odróżniał koksu od Macy...). Ale nie będę kupował jakiejś wyj**ki . Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia/info o tych producentach niech napisze - wszyscy skorzystamy. A jak nie to będzie trzeba spisać testament i pobawić się w królika doświadczalnego...

Itosu - 12 Październik 2008, 14:48

Słyszałem opinie że po Tribusteronie 90 tylko pukać się non-stop chce...

Isao - 12 Październik 2008, 14:56

Słyszałem opinie że po Tribusteronie 90 tylko pukać się non-stop chce...

Używam i powiem Ci, że na mnie nie działa, możliwe że za młody jestem i na maxa wszystkie staty mam po prostu
Trzeba by starszych spytać ;P

S.O.S. - 12 Październik 2008, 15:42

wszelkie tribulusy najlepsze sa 40%-60% saponin, przy wiekszych stezeniach(90%) wypierane sa indole i polifenole ktore odgrywaja takze wazna role w produkcji naturalnego testosteronu i sa rowniez anaboliczne, sa antyestrogenami i przeciwdzialaja przerostowi prostaty

novocaine - 12 Październik 2008, 16:06

ja na samym ZMA i przysiadach mialem 750, przy normie 300-800

Itosu - 12 Październik 2008, 20:35

Używam i powiem Ci, że na mnie nie działa, możliwe że za młody jestem i na maxa wszystkie staty mam po prostu
Trzeba by starszych spytać ;P

Znaczy ze co... przez 12 godzin w ciagu dnia Ci stoi? bo ja o tym mowilem

ponoc dobre na wakacje z panna

ssj7 - 17 Październik 2008, 19:27

ja na samym ZMA i przysiadach mialem 750, przy normie 300-800

mały OT: bierzesz firmowy, czy apteczny? Tak z ciekawości pytam, bo ja zakupiłem Filomag B6 + Zincas i zastanawiam się czy ten mix wystarczy? (a może by tak jeszcze aspargin?). Chodzi mi oczywiście o lepszą regenerację w nocy.

novocaine - 17 Październik 2008, 21:08

ja na samym ZMA i przysiadach mialem 750, przy normie 300-800
mały OT: bierzesz firmowy, czy apteczny?.

firmowy, ale tanszy a nie ten drozszy

ssj7 - 20 Listopad 2008, 14:13

a ja mam takie pytanie: czy kozieradka powoduje retencję wody? Słyszałem takie opinie. W ten sposób można wytłumaczyć tak szybki efekt zwiększenia wagi. Ja po 2 dniach brania mam takie uczucie jakbym ćwiczył na siłce (autentyczny ból mięśni) a do ciężarów się nie dotykam, cały czas ćwiczyłem tak samo. Po zażyciu kozieradki ciśnienie krwi mi się podnosi. Acha smród też jest autentyczny

Itosu - 20 Listopad 2008, 14:15

jak wy z tym smrodem do panienek zachodzicie ??

ssj7 - 20 Listopad 2008, 14:21

jak wy z tym smrodem do panienek zachodzicie ??

a ja nawet polubiłem ten ziołowy zapaszek. Pachnę jak wioskowy szaman. Suuuuuper

Sniffles - 20 Listopad 2008, 17:03

ze Ty polubiles to pol biedy
Ta kozieradka i maca rzeczywiscie sa takie skuteczne?

Isao - 20 Listopad 2008, 17:08

Acha smród też jest autentyczny

Można wiedzieć jaką kupujesz i jak przygotowujesz? Jak już pisałeś to olej pytanie, poszukam sobie sam, tylko później bo na trening spadam zaraz. Ja testuję różne suplementy sobie i tego też bym chciał spróbować.
Póki co zeżarłem Tribusteronu 90 z Olimpu już jedną puszkę i w sumie efektu jeśli chodzi o masę, czy siłę nie widzę.

Itosu - 20 Listopad 2008, 17:11

smrod smrodem ale i tak w tym wzgledzie nic nie pobije poprzedniej serii Arcalenu

ry-you - 20 Listopad 2008, 17:23

to jest nie mozliwe ze po 2 dniach brania widzisz efekty takie ziola zaczynaja dzialac po jakies 4 dniach albo nawet i wiecej

novocaine - 20 Listopad 2008, 17:26

Po zażyciu kozieradki ciśnienie krwi mi się podnosi.
jakie miales przed zazywaniem, a jakie masz teraz?

Perun Srogi - 20 Listopad 2008, 17:35

ja czytalem na odwrocie opakowania , ze kozieradka byla stosowana jako srodek antykoncepcyjny:O czy znaczy to ze stane sie bezplodny jak bede to zazywal w nadmiernych ilosciach? Poza tym, ktos moze doradzic, ja ta kozieradke poprostu zalewam goraca woda i czekam az sie lekko zaparzy i ostygnie az zacznie byc pijalne, czy taki sposob spozywania kozieradki jest dobry?

pzdr

ssj7 - 20 Listopad 2008, 18:13

Isao ja mam w czop...tabletkach za 13 zł, łykam (łykałem) podczas posiłku

Ry-you też się zdziwiłem. Dotąd najszybciej działała Maca - 6 dni. Ale po 2 dniach kozieradki już CZUĆ efekty - if you know what I mean M000cny towar...

novo już skasowałem licznik i nie pamiętam ale nie muszę pamiętać, bo to czuję! Po tym jak łyknąłem jedną kapsułkę minęło z 10 minut i ciśnienie zaczęło skakać. Wczoraj też tak było, jutro tego nie biorę...mam tylko nadzieję, że melisa pozwoli mi dziś zasnąć

Parę faktów (?):

Składniki sterydowe kozieradki działają wyraźnie hormonalnie i wykazują wpływ anaboliczny. Mogą zastąpić z powodzeniem sztuczne sterydy anaboliczne. Zwiększają retencję azotu, pobudzają syntezę białek, zwiększają stężenie hemoglobiny i liczbę erytrocytów we krwi. Zatrzymują wodę, sód, wapń, żelazo i chlor w organizmie.

czym są te ,,składniki sterydowe"? Saponiny? Raczej nie. Maca też je ma a nie powoduje u mnie żadnych skoków ciśnienia.

Jak bym nie miał problemów z nadciśnieniem to kozieradka + różaniec górski + końskie dawki żeń szenia i odleciałbym w kosmos.Echhh...

A czy Maca działa? To zależy czego się oczekuje. Jeśli naprawdę dobrej regeneracji w nocy + dopalenia teścia to będziecie zadowoleni. Nie wiem, czy na siłce będą efekty, bo nie testowałem tego. Ale do kreatyny chyba nie ma startu

Soren - 1 Grudzień 2008, 19:26

czy z tribulusa można dostac jakieś przetwory? Chodzi mi o tabletki itp.

crejzy - 1 Grudzień 2008, 20:06

Ja pierdole przejrzy 3 ostatnie strony z łaski...

Isao - 2 Grudzień 2008, 10:29

czy z tribulusa można dostac jakieś przetwory? Chodzi mi o tabletki itp.

Mozna np Tribusterony z Olimpu.

RIP - 13 Grudzień 2008, 23:09

maca

it works.

Itosu - 14 Grudzień 2008, 15:09

a nie macie po tych kuracjach ziołowych kup częstych a rzadkich ??

Skylark1987 - 14 Grudzień 2008, 15:14

Itosu, swojego czasu jak brałem to ziółko, zdarzało się, zdarzało. Ostatnio dałem sobie spokój.

Skylark1987 - 14 Grudzień 2008, 15:20

Co do zapachu jaki wyczuwałem od siebie w czasie kuracji, dla mnie był to charakterystyczny zapach kapru włoskiego.

Sniffles - 15 Grudzień 2008, 15:16

Maca tez tak smierdzi czy tylko kozieradka?

ssj7 - 15 Grudzień 2008, 15:50

hehe, maca nie śmierdzi, ale brałbym nawet jakby cuchnęła, za taką regenerację jaką daje to zioło bym się poświęcił Tylko smakuje jak stare czipsy serowe (jeśli się wysypuje z kolorowej otoczki)

Maca jest super extra, kupujcie i smacznego! A ja idę oglądać Czarodziejki z księżyca!

Sniffles - 15 Grudzień 2008, 20:31

Kupujesz w sklepie zielarskim sypka na wage czy jest jakis suplement zrobiony z tego ziola?

SoS - 15 Grudzień 2008, 20:47

Kupujesz w sklepie zielarskim sypka na wage czy jest jakis suplement zrobiony z tego ziola?
Odradzam kupowanie tego na wagę jako sproszkowany korzeń, paskudne gówno jak cholera.

ssj7 - 16 Grudzień 2008, 16:27

Sniff, najlepszejsza maca jest od AZ Medica, takie niebieskie opakowanie albo zielone, jakie chcesz. 80 kapsów się opłaca najbardziej.

Sniffles - 16 Grudzień 2008, 21:34

Dziekuje.

Maca w polaczeniu np z kreatyna, bcaa, witaminami i omega3 nie bedzie sie jakos gryzla? I czy to nie bedzie lekka suplementacyjna przesada? Mam niedlugo zamiar kupic powyzsze suplementy i zastanawiam sie czy nie dorzucic macy? Jak sadzicie?

Soren - 25 Grudzień 2008, 12:53

http://www.allegro.pl/item506988608_oryginalny_extrakt_maca_bio_ok_350_szt_175g.html

co o tym sądzicie?
wyglada nieciekawie jednak cena i ilość zachęca... niemniej wygląda na jakiegoś "pirata" robionego w domu w piwnicy

Paul.KO - 26 Grudzień 2008, 13:09

ja tez bym sprobowal tego MACA, bo i tak chce zdobyc troche masy ale nie mam zielonego pojecia jak przygotowac takie cos

Hiroki - 26 Grudzień 2008, 13:13

http://www.allegro.pl/item506988608_oryginalny_extrakt_maca_bio_ok_350_szt_175g.html

co o tym sądzicie?
wyglada nieciekawie jednak cena i ilość zachęca... niemniej wygląda na jakiegoś "pirata" robionego w domu w piwnicy

Kupuj!! Najwyzej jak przestaniesz pisac na forum to bedzie znaczylo ze sie tym otrules i bedzie dla nas ostrzezeniem zeby tego nie kupowac

Itosu - 26 Grudzień 2008, 13:38

mam dziwne wrazenie ze po tej Mace to sie glownie kitrac bardziej bedzie chcialo. o tym ziole slyszalem juz 9 lat temu. wtedy wchodzily na rynek poludniowoamerykanskie nowosci ojca Szeligi. z przyjemnoscia poczekam na wasze opinie moze sie okazac ze to specyfik w sam raz na wakacyjny wyjazd z lubą

Paul.KO - 26 Grudzień 2008, 23:42

kitrac = ?

ry-you - 27 Grudzień 2008, 00:27

kupuj

Sniffles - 27 Grudzień 2008, 06:31

kitrać = bzykać

Hiroki - 27 Grudzień 2008, 06:35

kitrac = ?

http://www.miejski.pl/slowo-Kitrać

Itosu - 27 Grudzień 2008, 10:26

kitrać = bzykać

Sniffles wins

Paul.KO - 27 Grudzień 2008, 12:05

jakby bylo kitrac kupuj lub chowaj nie mialo by te zdanie sensu dlatego zapytalem ;]

Hiroki - 27 Grudzień 2008, 19:50

Kitrac znaczy chowac.Tyle ze jak ktos uzywa jakichs zwrotow nie rozumiejac ich znaczenia to wychodza pozniej takie sytuacje.

Zeby nie bylo offtopa :Dorwalem dzis Kozieradke firmy Flos.Wychodzi taniej niz ta z Kawonu.Szkoda ze to zmielone nasiona a nie tabsy ale dobre i to.

Itosu - 27 Grudzień 2008, 20:15

Kitrac znaczy chowac.Tyle ze jak ktos uzywa jakichs zwrotow nie rozumiejac ich znaczenia to wychodza pozniej takie sytuacje.

noz kurde kitrac panienke u mnie na dzielni znaczy to samo od lat. to znaczenie bardziej pierwotne niz wszystkie internetowe slowniki miejskiego slangu i nie dam sobie powiedziec

niech SSJ7 napisze jak maca dziala na jego chetke na dziewczynki zdaje sie ze on z nas tego najwiecej skonsumowal

Hiroki - 27 Grudzień 2008, 20:33

Kurna u mnie w okolicy ciezko dostac ta mace.Sa niby jakies ale placic prawie 50 zl za takie male opakowanie to mi sie nie oplaca.Juz sie wole meczyc z kozieradka bo efekty jakies widac

Paul.KO - 27 Grudzień 2008, 20:54

ja wiem gdzie jest 1 sklep z ziolami ale jak to brac te tabletki czy jak to sie robi czy te tabletki sie normalnie polyka i juz jak tak to dobrze t orozejrze sie , bo nie chce mi sie jakis naparow robic.

Isao - 27 Grudzień 2008, 21:18

ja wiem gdzie jest 1 sklep z ziolami ale jak to brac te tabletki czy jak to sie robi czy te tabletki sie normalnie polyka i juz jak tak to dobrze t orozejrze sie , bo nie chce mi sie jakis naparow robic.

Popracuj nad interpunkcją. Jak już to opanujesz, to przejrzyj opakowanie od tabletek, podejrzewam, że będzie tam dawkowanie- albo poczytaj ten temat.

Paul.KO - 27 Grudzień 2008, 23:06

ja wiem gdzie jest 1 sklep z ziolami ale jak to brac te tabletki czy jak to sie robi czy te tabletki sie normalnie polyka i juz jak tak to dobrze t orozejrze sie , bo nie chce mi sie jakis naparow robic.

Popracuj nad interpunkcją. Jak już to opanujesz, to przejrzyj opakowanie od tabletek, podejrzewam, że będzie tam dawkowanie- albo poczytaj ten temat.

dobra dobra nie dygaj, szybko pisze i wszystko.
ahh nie rob offtopa ;]

Dam - 30 Grudzień 2008, 23:34

Wpierdzielałem maca z AZmedica przez ok 2 miechy 3-4 kapsy na dzien + zen-szen (nie pamietam firmy ale droźszy jakies niby dobrej firmy) + do tego 3x w tygodniu siłka. Efekty- jakis tam przyrost (znacząco pewnie by się nie różnił gdyby był bez ziół), ale za to "power" większy, tzn. chęć do ćwiczeń, moźe nie super przyrost siły ale coś w rodzaju takiego motywującego spięcia (możliwe że to rodzaj placebo, ale osobiście nie wydaje mi się). Sen też lepszy (ale to może spowodowane intensywniejszymi treningami). No i pałeczka stoi. Czasami nawet wtedy gdy nie potrzeba

Epyon - 31 Grudzień 2008, 11:35

@Dam

3-4 kapsy na dzien ? ja tez mam az-medica prosto z apteki i tam jest
'2 razy dziennie po 1 kapsulce(...)Nie nalezy przekraczac zalecanej porcji'
jaka masz ta 14-24 ? moze ta dla starszych wiecej trzeba wrzucac

Paul.KO - 31 Grudzień 2008, 12:34

Dan, moze dlatego ze za duzo jadles tego to Ci paleczak stala za czesto ;] nie musze sobie cos kupic mace, bo chyba nie ma kozieradki w tabletkach cos na mase tyle wiem.

ssj7 - 31 Grudzień 2008, 13:52

no Maca podnosi libido mocno, śpi się też odczuwalnie lepiej. No i zauważyłem zwiększenie wytrzymałości mięśni. Spróbujcie, nie pożałujecie

Isao - 31 Grudzień 2008, 14:26

maca- jak to się w ogóle czyta?

RIP - 31 Grudzień 2008, 14:33

maca- jak to się w ogóle czyta?

pani w sklepie zielarskim mi wyjasnila gdy jebnalem fonateycznie "maca", iz to jest maKa. co brzmi tez debilnie.

Epyon - 31 Grudzień 2008, 14:57

maca- jak to się w ogóle czyta?

pani w sklepie zielarskim mi wyjasnila gdy jebnalem fonateycznie "maca", iz to jest maKa. co brzmi tez debilnie.
moja aptekarka tez tak mowila...ale jak zadzwonila gdzies do dostawcow zeby przywiezli [akruat na aptece nie bylo] to jak powiedziala maKa to za wafla jej zrozumiec nie mogli ;D... lepiej powiedziec maca i kazdy wie o co comon najwyzej was poprawia w aptece ... a nie ze 'maki nie ma, ale mamy mace ' ;D

Paul.KO - 31 Grudzień 2008, 20:16

w aptece tez jest, ale mysle ze bedzie taniej w sklepie zielarskiej a ile to mniej wiecej kosztuje i ile tego jest?

Epyon - 1 Styczeń 2009, 16:37

ja mam AZ medic dla przedzialu wiekowego 14-24
80 kapsow jest przy dawkowaniu 2x1
kosztowala 49,00 w aptece

ssj7 - 1 Styczeń 2009, 19:15

Epyon nie umiem wysyłać prywatnych wiadomości, więc odpiszę tu: ja nie podawałem żadnych przepisów na kozieradkę, dowiedziałem się o niej z tego tematu.

Epyon - 1 Styczeń 2009, 19:49

klikasz na moj nick kolo avka a potem na 2 lepki kolo 'Prywatna Wiadomość:' lol
spoko... cos musialo mi sie pokrecic ... zreszta potem znalazlem ten sam przepis gdzies na necie ale i tak z kozieradka czekam do konca roku szkolnego... poki co nie chce odstraszac ludzi ;D...

Paul.KO - 1 Styczeń 2009, 22:58

widze ze MACA tez tak intensywnie pachnie ;] , to tak liczac 50 na miesiac. mam nadzieje ze jablczan kreatyny + dextroza + l-glutamina + MACA + gainer mass xxl od czasu do czasu masa wzrosnie.

Itosu - 2 Styczeń 2009, 12:14

widze ze MACA tez tak intensywnie pachnie ;] ...

kazdy kto trenuje intensywnie ma smierdzacy pot

SoS - 2 Styczeń 2009, 12:50

widze ze MACA tez tak intensywnie pachnie ;] ...

kazdy kto trenuje intensywnie ma smierdzacy pot
chyba każdy kto się nie myje...

Itosu - 2 Styczeń 2009, 12:56

napisalem ze ma smierdzacy pot, nie ze smierdzi

Isao - 2 Styczeń 2009, 16:11

No nie wiem jak u Was, ale ja nie śmierdzę, nawet jak się na treningu zleję potem. Może to zależy też od diety, nie tylko od tego, czy ktoś się myje czy nie...

SoS - 2 Styczeń 2009, 16:37

w sumie od tego czy ciuchy prane lub nie też zależy... hehe

Itosu - 2 Styczeń 2009, 16:38

ja po treningu capie jak jakis orangut. wy tak nie macie

novocaine - 2 Styczeń 2009, 17:21

dopiero jakas godzine pozniej, kiedy bakterie maja czas.

ry-you - 2 Styczeń 2009, 17:25

tak jak novo mowi jak sie spoce i nie umyje za godzinke moze dwie to smierdze przeokropnie dlatego zawsze po treningu prysznic!

Itosu - 2 Styczeń 2009, 18:45

tak jak novo mowi jak sie spoce i nie umyje za godzinke moze dwie to smierdze przeokropnie dlatego zawsze po treningu prysznic!

no ja tez biore po treningu zaraz prysznic

problem jest tego typu ze po rozgrzewce juz koszulka cieknie potem a trening trwa przecietnie 1,5 do 2 godz.

Paul.KO - 2 Styczeń 2009, 18:51

ok ok, musze isc na zakupy kupic sobie szczeke jakas zwykla pojedyncza, i ta MACE , mam nadzieje ze ta maca ma niezlego kopa

ssj7 - 3 Styczeń 2009, 19:56

paul, na kopa się nie nastawiaj tak bardzo, to bardziej na regenerację wchodzi, na kopa to żeń-szeń

Soren - 4 Styczeń 2009, 01:09

oj prawda to prawda! Po żeń szeniu takiego kopa sie dostaje, że kiedy przeciwnik kopie nas w krocze to łamie sobie nogę...
żeń szeń to miła zabawka ale nie moża z nim przesadzać

Isao - 16 Styczeń 2009, 13:55

Kupiłem sobie makę z Az medica, czy jak to się nazywa, razem z witaminkami w kapsułkach, jak mi się skończy to pisze efekty- póki co kończę powoli drugie pudło Tribulusa 90 z Olimpu i powiem tak- jedna kapsułka dziennie brak efektu, dwie kapsułki dziennie zwiększony popęd, ale nie widzę wpływu na siłę, ani żadnego innego. Czyli ogólnie dla jebaków

Paul.KO - 17 Styczeń 2009, 13:00

bierz bierz i patrz czy masa idzie

Isao - 17 Styczeń 2009, 13:12

ja mam AZ medic dla przedzialu wiekowego 14-24
80 kapsow jest przy dawkowaniu 2x1
kosztowala 49,00 w aptece

Masz z witaminami, czy bez? Ja za taką z witaminami płaciłem 36 zeta, nie wiem gdzie mieszkasz, ale może rozejrzyj sę za tańsza, bo spora różnica. I napisz ile masz tej maki w tabletce jak masz bez witamin- w mojej jest 400mg.

Paul.KO - 19 Styczeń 2009, 14:38

mi by pasowala taka jak ma Isao + witaminy zawsze cos Isao napisz pozniej czy cos Ci masa do gory skacze

Epyon - 20 Styczeń 2009, 18:46

@Isao
Jedna kapsulka zawiera:
400 mg sproszkowanego korzenia maki
100 mg premiksu witaminowego

mieszkam na totalnej zadupnej wiosce gdzie jest 1 apteka...wiec wybor maly

Isao - 20 Styczeń 2009, 20:47


mieszkam na totalnej zadupnej wiosce gdzie jest 1 apteka...wiec wybor maly

Hehe, no to masz dokładnie to samo co ja, tylko drożej ;]

Epyon - 20 Styczeń 2009, 20:53


mieszkam na totalnej zadupnej wiosce gdzie jest 1 apteka...wiec wybor maly

Hehe, no to masz dokładnie to samo co ja, tylko drożej ;]
No to zrobili mnie w... wafla
bywa...

urbi87 - 23 Styczeń 2009, 21:16

ktos sie pytal kilka stron wczesniej o cos na stawy oprocz glukozaminy, ja wlasnie wrocilem z wyprawy po mace, znalazlem ja dopiero w 5tej aptece i byla tylko AZ medica "50 lat plus", stwierdzilem, ze ja biore, juz nie mialem ochoty na dalsze poszukiwania, co sie okazuje oprocz maci, sa jeszcze witaminki i chrzastka rekina na stawy(czy działa, to wiedza tylko najstarsi szamani). I mam pytanie,orientuje sie ktos ile procentowo może byc wapnia w mace i chrzastce rekina? Pewnie niewiele. Przed testami na alergie nie powinno sie spozywac wapnia...i nie wiem właśnie czy zazywac ta mace?

Prorock - 23 Styczeń 2009, 21:45

Przed testami na alergie nie powinno sie spozywac wapnia...i nie wiem właśnie czy zazywac ta mace? Lepiej nie brać. Nie tylko wapno wpływa na reakcje alergiczną.


Strona 1 z 21, 2